Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Son dakika!... Darbe yargılamasında ilk beraat kararı çıktı

  Nurettin Kurt/ANKARA
  26.05.2017 - 16:45 | Son Güncelleme: 26.05.2017 - 18:25

  FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından 17 Temmuz’da tutuklanarak cezaevine konulan ve 9 aydır tutuklu bulunan Adıyaman İl Jandarma Asayiş Müdürü Yarbay Gurbet keskin yargılandığı mahkeme tarafından hakkında beraat kararı verildi. Karar darbe davasında ilk beraat kararı olarak dikkat çekti.

  Son dakika... Darbe yargılamasında ilk beraat kararı çıktı
  Tutuklandıktan sonra karısı ve iki çocuğu lojmandan çıkarılan Yarbay Keskin hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı. Adıyaman 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün karar çıktı. Savcılık mütalaasında cezalandırılmasını talep etmesine rağmen mahkeme heyeti gerekçesini sonra açıklamak kaydıyla beraat kararı verdi.

  Keskin’in avukatı Erol Aras Hürriyet’e, “FETÖ davasında ilk beraatin gururunu yaşıyoruz, adalet yerini bulmuştur. 5 celse süren yargılamanın sonunda müvekkilimin masumiyeti ortaya çıkmıştır. Gelen hiçbir belgede örgütle ilişkisi olmadığı, darbeye ilişkin en küçük çalışması olmadığı için müvekkilime beraat kararı verilmiştir” dedi.

  İşte FETÖ ile ilgili MİT raporunun tamamıİşte FETÖ ile ilgili MİT raporunun tamamı

  İşte MİTin darbe raporuİşte MİT'in darbe raporu

  Reşat Petek: Darbe girişiminin haber alınamaması istihbarat zaafıReşat Petek: Darbe girişiminin haber alınamaması istihbarat zaafı

  İlhan Talu kendini böyle savundu...İlhan Talu kendini böyle savundu...

   

  Son dakika... Darbe yargılamasında ilk beraat kararı çıktı

  Etiketler: fetö , darbe , beraat
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı