Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul’da eylem hazırlığında olan 18 yaşından küçük DEAŞ’lı yakalandı

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  02.05.2017 - 16:21 | Son Güncelleme: 02.05.2017 - 16:42

  İstanbul polisi, kentte eylem hazırlığında olduğu ileri sürülen 18 yaşından küçük bir DEAŞ üyesini gerçekleştirdiği operasyon sonucu yakaladı. Mahkemece önce serbest bırakılan şüphelinin daha sonra tutuklandığı öğrenildi.

  İstanbul Emniyeti, yaşı 18’den küçük olan bir DEAŞ üyesini gözaltına aldı. Sansasyonel eylem hazırlığındaki çocuğu, mahkeme serbest bıraktı. Savcılığın itirazı üzerine şüpheli Konya’da tutuklandı.

   Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) DEAŞ’ın eylem hazırlığında olduğunu belirledi.  Bunun üzerine çalışma başlatıldı.  Eylemi gerçekleştirecek kişi belirlendi. Şüphelinin 18 yaşından küçük olan B.F.K., olduğu tespit edildi. Şüpheli çocuk 21 Nisan’da gözaltına alındı. Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen, B.F.K.’nın ifadesi psikolog eşliğinde alındı. Emniyet’teki işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye gönderildi. Savcılık B.F.K.’yı tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk etti. Ancak şüpheli serbest bırakıldı. Savcılık itiraz etti. B.F.K.’nın yakalanması için yeniden karar çıkarıldı. Konya’da gözaltına alınan B.F.K., tutuklandı.

   

  Etiketler: DEAŞ , iSTANBUL , tutuklandı
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı