Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Son dakika... Bodrum'da korkutan depremler

  Yaşar ANTER (DHA)
  07.08.2017 - 08:39 | Son Güncelleme:

  Bodrum ve çevresi bu sabah Richter ölçeğine göre 4.8 ve 4.2 büyüklüğündeki depremlerle sallandı. Bu depremleri 1.4 ile 2.6 büyüklüğündeki 6 artçı sarsıntı daha izledi.

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Entitüsü’nün merkez üssünü Bodrum’un Pınarlıbelen Köyü olarakÿbelirlediği ilk deprem saat 08.18’de meydana geldi. Richter ölçeğine göre 4.8 büyüklüğündeki deprem Bodrum başta olmak üzere çevredeki yerleşim merkezlerinde şiddetli hissedildi.

  Halkın panik halinde sokaklara dökülmesine neden olan bu depremi saat 08.44’de bu kez Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğündeki ikinci deprem izledi. Yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde peş peşe meydana gelen bu sabahki depremler, 21 Temmuz’daki Richter ölçeğine göre 6.6 büyüklüğündeki depremi yaşayan Bodrum ve çevresinde endişeye neden oldu.

  HALK AÇIK ALANLARDA BEKLEDİ

  Depremin şiddetli hissedildiği Bodrum ilçe merkezi ile Yalıçiftlik, Mazı, Mumcular ve Bitez mahallerinde panik halinde dışarı çıkanlar uzun süre açık alanlarda bekledi. Richter ölçeğine göre 4.8 ve 4.2 büyüklüğündeki depremleri 1.4 ile 2.6 büyüklüğündeki 6 artçı sarsıntı daha izledi. Bodrum'daki depremlerin ardından Yunanistan'ın Kos Adası'nda da Richter ölçeğine göre 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

  Son dakika... Bodrumda korkutan depremler

  Etiketler: BODRUM , DEPREM , Son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı