Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Son dakika: Beşiktaş'ta metro çalışmasında yol çöktü, trafik durdu

  Zeki GÜNAL-Mustafa ÖZDABAK-Özgür EREN/İSTANBUL,(DHA)
  01 Haziran 2017 - 16:09Son Güncelleme : 01 Haziran 2017 - 19:17

  BEŞİKTAŞ Barbaros Bulvarı’nda, metro istasyonu çalışması yapılan alana yakın bölgede yolda çökme meydana geldi. Çökme nedeniyle ölen ya da yaralanan olmazken yolda hasar meydana geldi. Barbaros Bulvarı Zincirlikuyu istikameti yaya ve araç trafiğine kapatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada çökmenin metro çalışması nedeniyle olmadığı belirtildi.

  Beşiktaş Meydanı’ndan Barbaros Bulvarı’na girişte, saat 16.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yolda çekme meydana geldi.

  Beşiktaş Metro İstasyonu inşaat alanının yanında, 3 metre derinliğinde, 75 santimetre çapında meydana gelen göçük nedeniyle Zincirlikuyu istikametindeki yol araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Göçük sırasında yoldan araç veya yayanın geçmemesi sayesinde herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

  Göçük nedeniyle Zincirlikuyu istikametine gidecek olan araçların bir kısmı Çırağan Cadde istikametine yönelirken bir kısmı da Beşiktaş Meydanı’ndan geri dönmek zorunda kaldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler ve iş makineleri çöken yolu doldurmak için çalışma başlattı. Oluşan çukura beton ve toprak dökme çalışmaları devam ediyor.

  Son dakika: Beşiktaşta metro çalışmasında yol çöktü, trafik durdu

  İBB'DEN AÇIKLAMA

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan açıklamada, “Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda meydana gelen çökmenin metro tünel inşaatı kazısından meydana gelmediği anlaşıldı. Yapılan incelemede metro tünellerinde herhangi bir çökme-çatlama veya toprak kayması meydana gelmedi” denildi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yaptığı açıklamada, Beşiktaş Barbaros Bulvarında meydana gelen çökmeye metro tünel inşaatı kazısının neden olmadığını belirtti.

  Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda meydana gelen çökmenin metro tünel inşaatı kazısından meydana gelmediği anlaşıldı. Yapılan incelemede metro tünellerinde herhangi bir çökme-çatlama veya toprak kayması meydana gelmedi. Çökme tünel koruma bandı ile yol arasında yaklaşık 3 metrelik bir alanda meydana geldi. Teknik incelemeden sonra çökme nedeni belirlenecek.”

  Son dakika: Beşiktaşta metro çalışmasında yol çöktü, trafik durdu

  Son dakika: Beşiktaşta metro çalışmasında yol çöktü, trafik durdu

  ANLIK YOL DURUMU İÇİN TIKLAYIN

   

   

   

   

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı