Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Son dakika... Askeri üste bombalı araç paniği

  Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR / DİYARBAKIR,(DHA)
  15.05.2017 - 11:30 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'da, Terörle mücadele kapsamında yürütülen hava operasyonlarında önemli görev üstlenen Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 8’inci Ana Jet Üssü’ne sabah saatlerinde Meteoroloji uzmanlarını getiren taşeron servis aracının altında patlayıcı düzeneğinde kullanılan boru ve içerisinde çivi ile amonyum nitrat tespit edildi. Araç nizameyeden dışarı çıkarılarak düzenek olduğu belirtilen bölüm fünye ile patlatıldı. Olayla ilgili bazı kişilerin gözaltına alındığı belirtildi.

  Terörle Mücadele kapsamında yürütülen hava operasyonlarında önemli görev üstenen ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara’da TBMM başta olmak üzere bir çok noktanın bombalanmasında yer alan 6 savaş uçağının kalktığı, merkez Bağlar İlçesi’ndeki 8’inci Ana Jet üssünde, sabah saatlerinde hareketli anlar yaşandı.

  8’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’na bu sabah Meteoroloji personelini taşıyan, taşeron bir firmaya ait servis aracı nizamiyede durdurularak arandı. Aracın altındaki borulardan şüphelenen askerler detaylı arama yaptı. Sivil plakalı servis aracı daha sonra dışarı çıkarıldı ve polise haber verildi.

  Son dakika... Askeri üste bombalı araç paniği

  Olay yerine gelen özel harekat polisleri ve bomba uzmanları caddeyi trafiğe kapatarak güvenlik önlemi aldı. Bomba imha ekipleri daha sonra düzeneğe benzeyen bölümü fünye ile imha ederken, bomba düzeneğinde kullanılan 2 boru içinde amonyum nitrat ve çivilerin bulunduğu belirtildi.


  Son dakika... Askeri üste bombalı araç paniği

  Yetkililer, aracın altındaki düzeneğin tam olarak hazırlanmış düzenek olmadığını ve ancak düzenekte kullanılan malzemeler olduğunu belirtererek, olayla ilgili bazı kişilerin gözaltına alındığını belirtti. Araç daha sonra incelenmek üzere çekici ile Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

  Son dakika... Askeri üste bombalı araç paniği

   

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı