Dünya Haberleri

DÜNYA

  Son dakika: Almanya'da müzik festivalinde terör alarmı

  AA
  02 Haziran 2017 - 23:54Son Güncelleme : 03 Haziran 2017 - 01:32

  Almanya'nın Nürburgring kentinde geleneksel olarak düzenlenen Rock am Ring müzik festivaline terör saldırısı şüphesi nedeniyle ara verildiği bildirildi. 90 bin dolayındaki müziksever alanı boşalttı.

  ALMANYA’nın en büyük Rock Festivali ’Rock am Ring’ terör tehdidi nedeniyle boşaltıldı.

  Otomobil yarışlarının yapıldığı Nürburgring alanında Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri boyunca sürecek festival, açılış gününde somut terör alarmı nedeniyle iptal edildi. Koblenz polisinden yapılan açıklamada, terör tehdidi olasılığına dikkat çekilerek, festival alanının tedbir amaçlı boşaltıldığı bildirildi. Festival alanına gelen 90 bin dolayındaki müziksever ise yapılan anons nedeniyle festival alanını kontrollü bir şekilde terk etti.

  RAMMSTEIN SAHNE ALACAKTI

  Almanya’nın en ünlü Rock festivalinin açılışında Rammstein Grubu’nun Almanya yerel saati ile 22.30 sıralarında sahne alması bekleniyordu. Bu arada Organizatörler ise festivale Cumartesi günü devam etmeyi umduklarını açıkladılar.

  Manchester’daki konser sonrasında yapılan terör saldırısı nedeniyle de Rock am Ring festivali için bin 200 polisle ek güvenlik önlemi alınmıştı.

  Rock am Ring festivali Almanya’da 1985 yılından bu yana düzenli olarak yapılıyor.

   

  Son dakika: Almanyada müzik festivalinde terör alarmı

  Etiketler: almanya , polis , terör , Son dakika
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı