« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son bomba Alonso

212 milyon Euro ödeyerek C.Ronaldo, Kaka, Benzema ve Albiol’u renklerine bağlayan İspanyol devi ile Liverpool’un Xabi Alonso transferi için 35 milyon dolara anlaşma sağladığı belirtildi. İspanyol Sport gazetesi, bu transferin birkaç gün içinde resmiyet kazanacağını yazdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

REAL Madrid transfere doymuyor. Manchester United’dan Cristiano Ronaldo’yu 94 milyon Euro, Milan’dan Kaka’yı 68 milyon Euro, Olympique Lyon’dan Karim Benzema’yı 35 milyon Euro ve Valencia’dan Raul Albiol’u 15 milyon Euro’ya renklerine bağlayan eflatun beyazlı kulübün, Liverpool’dan Xabi Alonso’nun transferini de bitirmeye çok yakın olduğu belirtildi.

İspanyol Sport gazetesi, bugüne dek transfere toplam 212 milyon Euro harcayan Real Madrid ile Liverpool’un Xabio Alonso konusunda kesin anlaşmaya vardığını iddia etti. Barcelona tabanlı gazeteye göre 35 milyon Euro’ya el sıkışan iki kulübün yöneticileri, birkaç gün içinde resmi duyuruyu yaparak, 27 yaşındaki orta saha oyuncusunun transferini sonlandıracak.

Son anda bir pürüz çıkmadığı taktirde Alonso’nun Madrid’in 7 Ağustos’ta Toronto maçı ile başlayacak olan Kuzey Amerika turuna da katılabileceği söyleniyor. 
Real Madrid yöneticilerden Jose Angel Sanchez, geçtiğimiz pazar günü Barcelona’ya giderek Liverpool ile bir görüşme yapmıştı. Önceki gün iki taraf arasında anlaşma sağlanırken aradaki tek pürüz ilk ödemenin tarihi olmuştu. Parasal sorunlar yaşayan Liverpool, Xabi Alonso’dan gelecek parayı en kısa sürede almak istiyor. 

Salgado gönderildi

Öte yandan, Real Madrid’e yakınlığı ile Marca gazetesi, eflatun beyazlı kulübün, 33 yaşındaki defans oyuncusu Michel Salgado ile yollarını ayırdığını yazdı. Son transferlerle iyice şişen kadroyu makul seviyeye indirmek için çalışmalara başlayan Real Madrid Yönetimi’nin ilk olarak Salgado’nun biletini kestiği belirtildi. Bonservisini bedelsiz alan ve ayrıca kalan 3 yıllık sözleşmesine istinaden 3 milyon Euro para alacak olan Salgado ile Real Zaragoza’nın ilgilendiği belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz