Gündem Haberleri

  Son bomba

  Hürriyet Haber
  02.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Torpilli başhekime çifte sorgu

  Antalya Devlet Hastanesi'ne ihale ile alınan ameliyat eldivenleri için Sayıştay ve Bakanlık soruşturma açtı.

  OlaylarIn bir türlü durulmadığı Antalya Devlet Hastanesi, yine bir kaos içine girdi. İki kez yenilenen temizlik ihalesi üçüncü kez iptal edildikten sonra, bu kez hastanede ikinci şok yaşandı. Geçtiğimiz günlerde alınan milyarlık ameliyat eldivenleri için hastanede soruşturma başlatıldı.

  2 müfettiş geldi

  Ameliyat eldiveni ihalesinin ardından isimleri açıklanmayan medikal firmaları, Sayıştay'a şikayette bulundu. Bu şikayet üzerine Sayıştay'ın dört gün önce gönderiği iki müfettiş, hastaneye gelerek defterleri ve yapılan son ihalenin dosyalarını detaylı olarak incelemeye aldı.

  Bir ay inceleme

  Sayıştay müfettişleri daha soruşturmayı bitirmeden, Sağlık Bakanlığı Başmüfettişi, Antalya Devlet Hastanesi'ne gelerek ikinci soruşturmayı açtı. Başmüfettişin ameliyat eldiveni ihalesi üzerinde çalıştığı ve en az bir ay kalarak diğer ihaleleri de inceleyeceği konuşuluyor.

  Odasından çıkmıyor

  Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un sınıf arkadaşı olan ve atanması büyük yankı uyandıran Antalya Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Lütfü Çakıcı ise çifte sorgu karşısında yorum yapmaktan kaçınırken, mesai saatlerinde ise makam odasından hiç çıkmamaya özen gösteriyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı