Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son anda B planı

G.Saray, G.Birliği maçı için stada geldikten sonra Yasin Öztekin soyunma odasında ilk 11’den çıkarıldı. Rakibi yorup ardından genç oyuncuyu kullanmak isteyen Hamza Hamzaoğlu, ikinci yarıda bitirici değişikliğini yaptı ve Yasin maçın adamı oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galibiyeti getiren B Planı...
Hamza Hamzaoğlu, Yasin Öztekin hamlesi ile Gençlerbirliği’ni mat etti. Ancak bu hamlenin öncesinde ise ilgi çekici gelişmeler yaşandı.
Florya Metin Oktay Tesislerindeki son taktik idmanı ve TT Arena’da Yasin Öztekin ilk 11’deydi. Soyunma odasında TFF’ye bildirilen ilk listede başarılı oyuncu sahaya çıkacaktı. Ancak teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, son anda karar değiştirdi.

BENFİCA PROVASI

Hamzaoğlu, Çarşamba günü oynayacakları Benfica maçının da Gençlerbirliği karşısında provasını yapmak istedi. Yani orta sahayı 3’leyip Şampiyonlar Liginde mücadele etmek istediği Bilal-Selçuk-Rodriquez’i sahaya sürüp takımın performansını görmek istedi. Bu yüzden İspanyol oyuncu son dakikada Yasin’in yerine ilk 11’e girdi.

HESAPLAR TUTTU

Hamza Hamzaoğlu, 3’lü orta saha ile oyunun kontrolünü elinde tutup rakibi Gençlerbirliği’ni yorduktan sonra bitirici hamleyi Yasin Öztekin ile vurmak istedi.
Nitekim Hamzaoğlu’nun bu satrancı da tuttu. Galatasaray 1-0 geride iken 2. yarıda bu kez Yasin oyun dahil oldu ve sarı kırmızılılar Gençlerbirliği kalesini ablukaya aldı. Yasin hücumda büyük katkı sağlarken 1 de gol attı.
Yasin’in bu performansı sonrasında Benfica karşısında Hamzaoğlu’nun milli futbolcuya yer vemesi bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz