Gündem Haberleri

  Somuncuoğlu: Cinayetin planlayıcısı değilim

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Aksaray Milletvekili Sadi Somuncuoğlu, Dr. Necdet Güçlü cinayetinin ''planlayıcısı olduğu'' iddialarını reddetti.

  Somuncuoğlu, bugün bir gazetede ANAP Ankara İl Başkanı Cengiz Atak'a atfen yapılan haberle ilgili olarak bir açıklama yaptı. Somuncuoğlu, 1970'de Dr. Necdet Güçlü'nün ölümüyle sonuçlanan olayda ''kendisinin tuz kamyonunun kullanıldığı'' iddiasının ''doğru olmadığını ve o tarihte ticaretle uğraşmadığını'' söyledi.

  Sadi Somuncuoğlu, o dönemde Türk Ocakları Merkez Müdürü olduğunu ifade ederek, buradaki kişilerin Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğünü, kendisinin de bu vesileyle gittiğini belirtti. Kimlik tespitinden sonra serbest bırakıldıklarını anlatan Somuncuoğlu, açıklamasında, ''Ne o günlerde ne de daha sonra bu üzücü olayın şahidi veya sanığı olarak herhangi bir işlem yapılmadığından, haberde şahsıma yöneltilen (baskının planlayıcısı) suçlaması gerçekleri yasıtmamaktadır'' dedi.

  Gazete haberinde, 30 yıl önceki DR. Necdet Güçlü cinayetine iştirak suçundan 1 yıl hapis yatan ANAP Ankara İl Başkanı Cengiz Atak'ın iddialarına yer verilmişti. Atak, Beyhan Aslan'ın (şimdi ANAP Grup Başkanvekili) solcularca ayagından vurulması üzerine başladığını belirterek, haberi duyar duymaz Sadi Somuncuoğlu'na ait tuz kamyonuyla fakülteye gittiklerini belirtti. Atak, Somuncuoğlu'nun cinayetin planlayıcısı olarak karakola götürüldüğünü ancak kısa sürede bırakıldığı iddialarına da yer verdi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı