Gündem Haberleri

  Somalı küçük Betül göklerde

  hurriyet.com.tr-A.A.
  31.07.2015 - 17:19 | Son Güncelleme:

  Soma faciasında babasına kaybeden ve hurriyet.com.tr'de yayınlanan 'Siz Hiç Cennete Yazılan Bir Mektup Okudunuz mu' haberiyle Türkiye'nin tanıdığı 9 yaşındaki Betül Yüksel’in hayali bugün gerçek oldu. Betül bugün gökyüzüyle buluştu. Betül geçtiğimiz günlerde Hava Kurumu'nun "tanıtım yüzü" olmuş ve babasına yazdığı mektupta "Cennette mutlu bir şekilde bizi bekle babacığım. Ben pilot olacağım, senin yüzünü kara çıkarmayacağım" yazmıştı.

  Soma'daki maden kazasında yaşamını yitiren babası Ali Yüksel'in mezarına, "Pilot olacağım, yüzünü kara çıkarmayacağım" yazılı mektup bırakan kızı Betül Yüksel (9) ile faciada babalarını kaybeden 14 çocuğun uçma hayali gerçeğe dönüştü. Faciada babalarını kaybeden 15 çocuk, THK'nın düzenlediği organizasyonla Türkkuşu İnönü Tesisleri'nde yakınlarıyla misafir edildi.

  Somalı küçük Betül göklerde CENNET’E YAZILAN MEKTUP

  Somalı küçük Betül göklerde

  Tesisleri gezerek havacılık faaliyetleri hakkında bilgi alan çocuklar, daha sonra planöre binip uçma hayallerini gerçekleştirdi. Betül Yüksel, uçuş öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yazdığı mektubun bu kadar ses getireceğini düşünmediğini söyledi. İleride pilot olmayı isteğini söyleyen Yüksel, "THK, 18 yaşına ulaştığımda hayallerimi gerçekleştirecek. Şimdi de hayalime ilk adımı atıyorum. Çok mutluyum, babamın yayına gidiyorum. Hepinize yukarıdan el sallayacağım" diye konuştu.

  Somalı küçük Betül göklerde

  İnönü Planör Okul Müdürü Ersel Özkan'ın pilotluğunu yaptığı planörle uçan Yüksel, çok güzel bir deneyim yaşadığını anlatarak, "İlk önce korktum ama sonra çok güzeldi. Yukarıda çok güzel bir manzara var. Bu uçuşumu babama hediye ediyorum" dedi. THK Basın Yayın ve Tanıtım Müdürü İsmail Çanak da Betül Yüksel ile ilgili haberlerin ardından THK olarak harekete geçtiklerini dile getirdi. Kurumun Genel Başkanı Vacit Öktem'in talimatıyla girişimlere başladıklarını aktaran Çanak, şöyle konuştu: "Betül'ü pilot yapmak için gerekli girişimleri başlattık ve Soma'da bir protokol imzaladık. O günden sonra bu hareket tarzımız devam etti. Bugün de Betül ve kardeşi Furkan ile Soma'da babasını kaybeden, pilot olmak isteyen herkesi topladık, buraya getirdik.

  Somalı küçük Betül göklerde

  Planöre binerek hayatlarında ilk defa uçma heyecanını yaşadılar. Betül ve kardeşi Furkan, ileride pilot olmak istiyordu. Onlar hayaline ilk adımı attı. THK, sürekli kurban derisi toplamakla gündeme gelen bir kurum olsa da böyle önemli faaliyetleri her zaman yerine getiriyor, ulusumuzun hassasiyetini göz önünde bulunduruyor. Bundan dolayı bize destek olan halkımıza çok teşekkür ediyoruz."

  Etiketler: somalı betül
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı