Soma'da maden işçileri gazdan etkilendi

İHA-AA
26 Nisan 2016 - 10:21Son Güncelleme : 26 Nisan 2016 - 12:28

Manisa'nın Soma ilçesinde faaliyet gösteren özel bir kömür ocağında işçiler gazdan etkilendi. Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, hastaneye kaldırılan işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığını söyledi.

Edinilen bilgiye göre, 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma'da Eynez maden ocağının hemen yakınında kısa bir süre önce faaliyete giren ocakta bazı işçiler henüz belirlenemeyen bir nedenle gazdan etkilendi.

İşçiler baygın vaziyette hastaneye getirilirken, olay yerine çok sayıda kurtarma ekibi sevk edildi. Şu ana kadar 3 işçinin hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi. Maden ocağında bulunan işçilerin sayısı henüz öğrenilemedi.

'HAYATİ TEHLİKELERİ YOK'
Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş,  yaptığı açıklamada, 6 işçinin karbonmonoksit gazından etkilendiği bilgisi üzerine olay yerine geçtiklerini söyledi.

İşçilerin hayati tehlikesi olmadığı yönünde bilgi aldıklarını dile getiren Altıntaş, "Olay yerine geçiyoruz. Bizzat yerinde inceleyip ona göre hareket edeceğiz. 6 işçi olduğu söylendi. Kısmi gaz zehirlenmesi gibi ama hayati tehlikeleri yok" diye konuştu.

AYRINTILAR GELİYOR...

     EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı