MANİSA HABERLERİ

Soma Aat İçin Çalışmalar Sürüyor

IHA
28.10.2015 - 12:37Son Güncelleme :

MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, SOMA’DA TÜRKİYE’DE 15 PROJE ARASINDA YER ALARAK AB HİBE FONLARI İLE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI HİBE FONLARINDAN YARARLANACAK OLAN ATIKSU ARITMA TESİSİNİ HAYATA GEÇİRECEK.

IHA

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Soma’da Türkiye’de 15 proje arasında yer alarak AB hibe fonları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibe fonlarından yararlanacak olan Atıksu Arıtma Tesisini hayata geçirecek.
Türkiye’de 15 Atıksu Arıtma Projesi arasında yer alarak AB hibe fonlarından ve Çevre ve Şehircilik hibe fonlarından yararlanacak olan Soma Atıksu Arıtma Tesisi’nin Müşavirlik ihalesi gerçekleştirildi. MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ilçeye kazandırılacak olan tesis için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında projenin yüklenici firması, müşavirlik firması ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temsilcileri MASKİ Genel Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen toplantıda MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran ile Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ali Öztozlu da yer aldı. Yüklenici firma, müşavir firma, Çevre Bakanlığı ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün buluştuğu toplantıda arıtma tesisinin proje tasarımı ve kollektör güzergâhı konularıyla ilgili görüşmeler yapılarak değerlendirmeye alındı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Soma Aat İçin Çalışmalar Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Soma Aat İçin Çalışmalar Sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı