« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Solomon niye kaçtı

Greer’i kıskanması, Tanjeviç’in kendisine fırça atıp tehdit etmesi ve takımdaki bazı oyuncular tarafından dışlanması Solomon’un isyan etmesine yol açtı. Ama ABD’li oyuncunun niye kaçtığı (!) hala açıklığa kavuşmadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BASKETBOLDA gündem yine Fenerbahçe... Başkan Aziz Yıldırım’ın Efes Pilsen’e yönelik doping suçlamalarının mürekkebi kurumadan bu kez de Willie Solomon krizi patlak verdi. Sarı lacivertli taraftarların gözdesi olan ABD’li yıldız, aniden ortadan kayboldu. Solomon’un ülkesine gittiği iddia edilirken, yönetimi Banvit maçına noter getirerek, karşılaşmaya çıkmadığına dair zabıt tutturdu. Biz Solomon krizinin perde arkasını araştırdık ve bakın hangi sonuçlara ulaştık:

Yeni transfer Greer’i kıskandı

1- Solomon, bu sezona dek Fenerbahçe Ülker için vazgeçilmez bir oyuncuydu. Fakat aynı mevkiye en az kendisi kadar şöhretli ve iyi olan Greer’in transfer edilmesi Solomon’un saltanatını bitirdi. Zaten egoist bir yapısı olan Solomon, Greer’in gelmesi sonrasında kıskançlık krizleri yaşamaya başladı.

Rotasyona hiç alışamadı

2- Tanjeviç’in meşhur rotasyonunu Solomon hiçbir zaman sevmedi. Geldiği ilk iki sezon Fenerbahçe Ülker’in ligde şampiyon olması ve iyi para kazanması nedeniyle bu rahatsızlığını dışa vurmadı. Fakat Greer’in transferi sonrası oynadığı dakika sayısının azalması sabrını taşırdı.

Greer-Kinsey gruplaşması

3- Greer, yanına Kinsey’i de alarak Solomon’a karşı bir grup oluşturdu. Nitekim Greer’in, Solomon’un gitmesiyle ne kadar rahatladığı son Banvit maçındaki istatistiklerinden net biçimde belli oldu. Daha önce oynadığı lig karşılaşmalarında Kepez Belediyesi’ne 9, Erdemir’e 12 sayı atan Greer, Banvit potasına tam 24 sayı bıraktı.

Yöneticilerle arası bozuktu

4- Amerikalı basketbolcuların çoğunda görülen disiplinsizlik sorunu Solomon’da da vardı. Bu sezon öncesi yapılan yaz kampına diğer oyunculardan 20 gün geç geldi. Birkaç kez de saha dışında başını belaya soktu. Karakolluk oldu.  Bu sorunlar yöneticilerle de arasını açtı.

Tanjeviç’in fırçası gururunu incitti

5- Solomon’un, Efes Pilsen’e kaybedilen son Cumhurbaşkanlığı Kupası maçındaki kötü oyunu Tanjeviç ile arasındaki gerginliği doruğa çıkardı. Asvel maçından önce bütün takımın önünde kendisini, “Bu maç senin son şansın” diyerek tehditvari biçimde uyardı. Bu da Solomon’un gururunu incitti.

Çok iyi bir transfer teklifi aldı

6- Bu, Solomon’un eski ve yeni takım arkadaşlarının iddiası. ABD’li basketbolcunun paraya düşkün biri olduğunu ifade eden takım arkadaşları, “Solomon başka bir kulüpten iyi bir teklif aldığı için gitmiş olabilir. O bunu daha önce oynadığı takımlarda da yaptı. Daha iyi para veren bir kulüp bulduğu zaman bu tür problemler çıkarır” diyor.

Ne dediler: Nedim Karakaş (F.Bahçe Ülker Şube Direktörü)

Solomon’la hep sorun yaşıyorduk

BİZ Solomon’la ilişkimizi kesmedik. Cuma günü antrenmana gelmedi. Zaten idman konusunda kendisiyle sıkıntı yaşıyorduk. Daha önce bazı idmanlara geç geldi. Sezon başındaki hazırlık kampına da ailevi nedenlerden dolayı geç katılmıştı. Hep aynı şeyler... Bu konuda kendisini çok uyardık. Bazıları parasını alamadığını iddia ediyor. Yok öyle bir şey; gidin banka hesaplarını kontrol edin. Cuma gününden beri kendisini defalarca aradık ama ulaşamadık. Telefonlara cevap vermiyor. Pasaportu kendisinde idi.

TAKSiYE iŞEMiŞTi

Solomon, arkadaşlarıyla eglenmeye Taksim’de, yolu kapattığı gerekçesiyle bir taksiye işemişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler