« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sol bek 'kiralık Ramon'

Önce sağlık kontrolü ve imzaya ardından da idmana koşacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Siyah beyazlıların dört gözle beklediği sol bek transferi gerçekleşti. Brezilyalı Ramon ile sezon sonu satın alma opsiyonuyla kiralık anlaşma sağlandı. 25 yaşındaki futbolcu kariyerinde üçüncü kez bir takıma kiralandı.

BEŞİKTAŞ, aylardır aradığı sol beki Brezilya’da buldu. Siyah beazlılar Corinthians’tan Ramon de Moraes Motta’yı bedelsiz olarak sezon sonuna kadar renklerine bağladı. Oyuncu beğenilirse 2.5 milyon TL’ye satın alınabilecek. Dün akşam İstanbul’a gelen Ramon bugün saat 08.30’ta sağlık kontrolünden geçtikten sonra resmi imzayı atacak.

Uzun süre ManU’nun solbeki Büttner’i için uğraşan Beşiktaş, Yunan Holebas ile de ilgilendi. Ama Futbol Komitesi Dış İlişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları, sessizce
25 yaşındaki futbolcuyu alıp getirdi.

ZAGO’DAN OLUMLU REFERANS

Torunoğulları “Sol kanat için İsmail Köybaşı’nın iyileşmesini bekledik. Fakat riske girmek de istemedik. Ramon için eski oyuncularımızdan Zago da olumlu refarans verdi” dedi. Ramon, bugün ayağının tozuyla idmana çıkacak. Ramon, kariyerinde Beşiktaş ile birlikte üçüncü kez bir takıma kiralık olarak gitti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler