« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sol bek gösterip sol açık vurdular

Aylardır sol bek ihtiyacını gidermeye çalışan siyah beyazlılar 19 yaşındaki milli sol açık Kerim ile anlaştı. Fulham da ikna edilirse, oyuncu ile Ümit Milli Takım’ın yarın akşam Malta ile yapacağı maçın ardından imzaların atılması bekleniyor.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

SOL BEK alması beklenen Beşiktaş, sürpriz bir şekilde sol açık Kerim Frei ile anlaştı. Milli oyuncunun babası Murat Frei, “Başkan Fikret Orman, Fulham ile anlaştı” dedi. Siyah beyazlı yönetim geleceği de düşünerek teknik direktör Slaven Bilic’in talebi doğrultusunda yerli oyuncu kadrosunu genişletiyor. Hırvat hocanın listesinde bulunan milli oyuncu Kerim Frei ile anlaşma sağlandı.
Fulham ile Frei’ın bonservisi konusunda görüşmelere başlayan Orman, 3 milyon Euro isteyen İngiliz ekibini 1 milyon Euro’ya iknaya çabalıyor.

GALATASARAY’A NİYET, BEŞİKTAŞ’A KISMET...

ÜMİT Milli Takım’ın Malta ile yarın yapacağı maçtan sonra sözleşme imzalanması beklenen Kerim’in babası Murat Frei, oğlunun daha önce isminin G.Saray ile anıldığını hatırlatarak, “Ancak Beşiktaş Kulübü daha ciddi yaklaştı ve bu bizi de mutlu etti. G.Saray’a niyet ederek yola çıktık ama Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bizzat devreye girip elini sıkı tuttu. Kerim’in kulübü Fulham ile anlaşmış. Kerim, siyah beyazlılara yakın diyebilirim” dedi.

‘MİLLİ TAKIMDAN DA İYİ REFERANS ALDIK’

KERİM Frei’ın transferi için fiilen çalışan Orman ise, “Kerim için milli takım sorumluları da çok olumlu referans verdi. Biz Fulham’a bonservis için teklifimizi verdik. Futbolcu ve ailesi de zaten bize olumlu yaklaştı” diye konuştu. Önümüzdeki yıl yabancı kontenjanının 5+3’e düşücek olması nedeniyle siyah beyazlılar bugünden itibaren planlamasını yapıyor.

Tercihi Türkiye olmuştu

TÜRK vatandaşı bir baba ile Faslı bir annenin oğlu olan Kerim Frei, futbola 2006’da Grasshopper’da başladı. İsviçre U18, U19 ve U21 takımlarında forma giyen Frei’ın A milli tercihi ise ay yıldızlı takım oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz