Gündem Haberleri

  Şoklar kraliçesi

  Hürriyet Haber
  28.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünya modasının en karizmatik ve çarpıcı isimlerinden Vivienne Westwood, Londra'da devam eden moda haftasında, her zaman olduğu gibi, yine şok yarattı. Westwood'un kreasyonunda erotizm, her zaman olduğu gibi, yine belirleyici çizgiydi.

  İNGİLTERE'nin başkenti Londra'daki moda haftası birbirinden çılgın defilelere sahne oluyor. Yarın sona erecek Londra Moda Haftası'nın skandal ismi, yine Vivienne Westwood oldu. 1970'li yıllarda podyumlarda ‘‘punk’’ akımını başlatan ve ele avuca sığmayan düşgücüyle şoklar yaratan Vivienne Westwood, son defilesinde gökkuşağındaki bütün renkleri cesurca harmanlamasıyla dikkat çekti. Cinselliği, erotizmi, hatta ‘‘edepsizliği’’ tasarımlarının itici gücü olarak niteleyen ünlü İngiliz modacı Westwood, sahneye hayli yaşlı kadınları manken olarak podyuma çıkardı.

  Kendisi de alabildiğine uçuk kaçık bir kıyafetle defileye katılan Vivienne Westwood'un koleksiyonunda göz alıcı renkler dikkat çekiyordu. Westwood'un kreasyonunu, her zaman olduğu gibi, göze batıcı ‘‘aykırı öğeler’’ tamamlıyordu: Alacalı bulacalı yelek ve tişörtler, lime lime olmuş kumaşlan, jartiyerler, renkli kaçık çoraplar, punk saçlar...

  Westwood'un defilesinde üstüne haki renkli ve askeri elbiseleri andıran gömlekle podyuma çıkan siyah manken büyük ilgi çekti. Pembe saten elbiseyi tamamlayan kaçık mavi ipek çoraplar ise tam bir Westwood klasiğiydi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı