AYDIN HABERLERİ

Söke'nin yılanbalığı iki ünlü gurmenin lezzet testinden geçti

DHA
27.03.2017 - 19:50Son Güncelleme :
DHA

TÜRKİYE'nin ünlü gurmeleri Haldun Tüzel ve Hayri Altay yılanbalığının lezzetini tatmak için Aydın'ın Söke ilçesine konuk oldu.

Söke'nin Bafa Gölü kıyısında bulunan Serçin Mahallesi ile Meksika'nın Saragossa Körfezi arasında gerçekleştirdikleri mucize yolcukları ile dikkat çeken Yılanbalığı lezzet testinden de tam not aldı. 600 yıllık Chaine Des Rotisseurs'dan (Gastronomi Birliği Rötisörler Zinciri Derneği) şövalye nişanı almış gurme Haldun Tüzel ile mekan yazarı ve gurme Hayri Altay yılanbalığını Söke'de tattı. Söke Belediyesi Sosyal Tesisleri Lima Restaurant'ta gerçekleşen ağırlamada CHP'li Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran da bulunurken, ülkenin önde gelen iki gurmesine mangalda pişen şişte yılanbalığı ikram edildi.

Sosyal medyada hatırı sayılır takipçisi bulunan gurme Hayri Altay Söke'deki yılanbalığı lezzet deneyimini, "Söke Belediye Başkanımız Süleyman Toyran ile projeleri konuştuk ve sevgili üstat Haldun Tüzel ile yılan balığını şiş olarak sizin yerinize tattık. Bu güzel ilçemizi lütfen yakın takibe alın. Kültür ve doğa turizminin lider ilçelerinden olacaktır. Başkana bu güzel yolda başarılar diliyorum" sözleri ile paylaştı.

Yılanbalığının dünyanın birçok ülkesine ithal edilen bir lezzet olduğunu belirten gurme Haldun Tüzel ise Söke'de önemli bir yeri olan yılanbalığına dolayısıyla Serçin ve Bafa Gölü'ne dikkat çekmenin önemine vurgu yaparak, "Söke Belediyesi gerçekleştirdiği şenlikler ile yılanbalığını marka ürünlerinden biri yapmaya gayret gösteriyor. Bu çaba tam da yerinde bir çabadır. Yaşam serüvenleri ile dikkat çekici olan yılanbalığı lezzeti ve insan sağlığına faydaları ile de dikkat çekici bir balık türü" dedi.

Ülkenin önde gelen iki lezzet uzmanını ağırlamaktan dolayı keyif aldıklarını belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran da "Yılanbalığı ilçemizin marka olabilecek ürünlerinden biri. Yılanbalığı ile birlikte yaşam alanları olan Bafa Gölü ve Serçin'in tanıtımı için büyük gayret sarf ediyoruz" dedi.

Burhan CEYHAN / SÖKE (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Söke'nin yılanbalığı iki ünlü gurmenin lezzet testinden geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 19 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Söke'nin yılanbalığı iki ünlü gurmenin lezzet testinden geçti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı