AYDIN HABERLERİ

Sökeli Dağcılardan Latmos’un Zirvesinde 29 Ekim Kutlaması

IHA
30.10.2015 - 16:25Son Güncelleme :

SÖKELİ DAĞCULAR ZİRVEDE 29 EKİMİ KUTLADI

IHA

Söke Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri Latmos (Beşparmak) Dağlarına Cumhuriyet tırmanışı gerçekleştirdi.
Dağın zirvesinde daha önce diktikleri bayrak direğini yükselten Sökeli dağcılar yine dağa önce 6 metrekarelik bayrağı da yenileyerek, Latmos’un zirvesinde 13 metrekarelik dev Türk Bayrağının dalgalandırmaya başladı.
Bayrak direğini çelik halatlarla sağlamlaştıran Söke Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, Latmos’un zirvesindeki zirve defteri kutusunu da yeniledi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. Yılını zirvede yenilenen Türk Bayrağı önünde kutlayan Sökeli dağcılar, zirvede saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı söylediler.
29 kişi ile Latmos’a Cumhuriyet tırmanışı gerçekleştirdiklerini belirten Adem Gümüşsu; “Pazardan evine poşet götürürken bile insanların yorulduğu bir dünyada, ağır yük ile o şartlarda o bayrağın Latmos zirvesinde dalgalanmasını sağlayan tüm ekip harikaydık. Gece-gündüz, uzak-yakın, kolay-zor, ağır-hafif, soğuk-sıcak demeden, neşe içinde faaliyetimizi gerçekleştiren dağcılık ve doğa gönüllülerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Sökeli Dağcılardan Latmos’un Zirvesinde 29 Ekim Kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sökeli Dağcılardan Latmos’un Zirvesinde 29 Ekim Kutlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı