Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Söke'de açılıma tepki yürüyüşü

  Latif SANSÜR/SÖKE (Aydın), (DHA)
  05.11.2009 - 15:42 | Son Güncelleme:

  AYDIN'ın Söke İlçesi'nde Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından ‘Açılıma tepki yürüyüşü’ yapıldı.

  Dernek binasının bulunduğu Kemalpaşa Parkı'nda toplanan yaklaşık 2 bin kişi, Futbol Sokak, İstasyon Caddesi, Aydın Caddesi güzergahını takip ederek Hükümet Meydanı'na ulaştı. Dev Türk bayrakları ve Atatürk posterlerinin taşındığı yürüyüş sırasında ‘Kahrolsun PKK’, ‘İmralı Apo'ya mezar olacak’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Her şey vatan için’ sloganları atıldı.
  Binlerce kişinin açılıma tepki gösterdiği, terör örgütünü lanetlediği yürüyüş güzergahındaki evlerde ve işyerlerindekiler de alkışlarıyla destek verdi. Yürüyüşe şehit aileleri, gaziler, Söke CHP ve MHP ilçe yöneticileri, CHP eski milletvekili Mehmet Semerci, Kuşadası Şehit ve Gaziler Derneği, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir grup katıldı.

  Söke'den vatan savunması için gittikleri asker ocağından şehit olarak dönen askerlerin anneleri yürüyüş boyunca tepkilerini dile getirdi. Açılıma tepki yürüyüşünün en ön safında yer alan şehit anneleri ve yakınları, ellerinde şehitlerinin fotoğrafları ile yürüdü.

  Hükümet Meydanı'na gelindiğinde bir açıklama yapan Söke Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, “Evlatlarımızı vatan için şehit verdik. Kaybettiğimizde öldüklerine inanmadık ama şimdi teröristlerin kırmızı halı ile karşılanmasıyla öldüklerini anladık” dedi.

  Yürüyüşe katılanlar konuşmaların ardından olaysız dağıldı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı