AYDIN HABERLERİ

Söke Ziraat Odası Başkanı Kocabaş:

AA / Necip Uyanık
24.02.2016 - 17:09Son Güncelleme :

-"Çiftçilerimizden tohumların çimlenme gücündeki zayıflıkla ilgili şikayetler de alıyoruz"

Söke Ziraat Odası Başkanı Kocabaş:
AA / Necip Uyanık

AYDIN (AA) - Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş, tohum üreticilerinin ve sanayicilerinin daha sıkı denetlenmesi gerektiğini bildirdi.

Kocabaş, yaptığı yazılı açıklamada, pamuk tohumun sorunlu olmasının üretimi olumsuz etkilediğini belirtti.

2006'da çıkarılan Tohumculuk Yasası'nda denetleme yetkisinin tohum sanayicileri ve üreticilerine ait olduğunu ancak bunun 2011'de iptal edildiğini kaydeden Kocabaş, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Mevcut tohumculuk yasasının işleyişinde tam yetkili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı oldu. Geçen yıllarda tohumla ilgili sıkıntılarımızı kamuoyunca dile getirmiştik. Geçen yıl çiftçilerimizden aldığımız şikayetlerde bazı firmalardan tohumlarda çatlak, kırıklı tohumların çıkmasıydı. Çiftçilerimizden tohumların çimlenme gücündeki zayıflıkla ilgili şikayetler de alıyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Söke Ziraat Odası Başkanı Kocabaş: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Söke Ziraat Odası Başkanı Kocabaş: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı