AYDIN HABERLERİ

Söke OSB'nin yatırımları değerlendirildi

DHA
02.05.2017 - 15:30Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Söke ilçesindeki Söke Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, mali disipline büyük önem verdiklerini belirterek hızlı hareket etmek için yasal çerçeveye uyduklarını belirtti.

Söke Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu değerlendirme toplantısına Söke OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda Söke OSB'de gelinen son durum ve faaliyetleri değerlendirildi. Söke OSB'nin bugün itibariyle toplam 280 milyon TL'lik yatırımı olan 5 firmasıyla 450 kişiyi istihdam ettiğini belirten Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu firmaların tamamının faaliyete geçmesiyle birlikte istihdam sayısının 4 bin, 4 bin 500 kişiye ulaşacağını açıkladı. İdari ve mali disiplin çalışmaları neticesinde altyapı yatırımlarını gerçekleştirecek bütçe ve finansmanın sağlandığını belirten Tahsin Kurtbeyoğlu, 2017 yılı için 16 milyon TL'lik altyapı ve yatırım miktarının öngörüldüğünü söyledi. Kurtbeyoğlu, "Toplam 1.2 milyon ton yol dolgu işlerinin 540 bin tonluk yani yüzde 45'lik kısmı 22 Nisan 2016 tarihinden sonra yapıldı. Üstyapısı Devlet Demiryolları tarafından yapılacak olan ve 1 milyon 200 bin TL keşif bedelli yükleme boşaltma istasyonunun 600 Bin TL'lik kısmı GEKA tarafından desteklenecek. Yapım çalışmaları devam ediyor. Yükleme boşaltma istasyonu sadece OSB'ye değil, tüm bölgeye fayda sağlayacak bir projedir. Diğer taraftan OSB içinden gelen enerji nakil hattı da TEİAŞ ile yapılan görüşmeler neticesinde bedelsiz olarak sağlık koruma bandına alınacak. Söke OSB yönetiminin tüm alımlarını ihale ve teklif usulü ile yapıyoruz. Zaman zaman bu konuda eleştiriler alıyoruz. Biz gerekirse içeceğimiz suyu dahi ihaleyle alıyoruz. Böyle yapmaya da devam edeceğiz. Bu sayede sağlanan mali disiplinin ortaya çıkardığı sonuç ortadadır. Her şey yasaya uygun olarak yapıldığında hızlı hareket etmek mümkün. Bundan sonraki süreçte hem yatırımcılar, hem de biz hızlı olacağız" dedi.

Necati MALDAR / SÖKE (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Söke OSB'nin yatırımları değerlendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Söke OSB'nin yatırımları değerlendirildi haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:44
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı