Ege Haberleri

EGE

  Söke’de Güçbirliği Holding'e ilk adım

  Hürriyet Haber
  06.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SÖKE Güçbirliği şimdiden holdingleşmeyi hedefledi. Söke Belediyesi, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Söke Genç İşadamları Derneği, Esnaf Odaları Temsilcileri ve Ziraat Odası'nın biraraya gelmesiyle bir ay önce oluşturulan Söke Güçbirliği, üçüncü toplantısını Ticaret Odası'nda yaptı.

  İLÇENİN ekonomik geleceğine yön vereceği belirtilen Güçbirliği A.Ş'nin ve devamında Güçbirliği Holding'in kurulması gündeme getirildi. Holdingin hangi yatırım alanlarına yöneleceği görüşüldü. Söke Belediye Başkanı Beliğ Azbazdar, EGS Holding modelini önerdi.

  HEDEFLENEN holdingin çatısı altında kurulacak şirketlerin, rüzgar enerjisi şirketi, inşaat şirketi, otelcilik ile alışveriş merkezi, restoran, toplantı ve konferans salonları, cep sineması, katlı otoparktan oluşacak sosyal kompleks ve Organize Sanayi Bölgesi'nde fabrikalar kurması istendi.

  KATILIMCILAR, tarım sektöründen hak ettiği payı alamayan Söke'nin, kurulması düşünülen Güçbirliği Holding'in gerçekleştireceği yatırımlarla ekonomik refaha kavuşacağı görüşünde birleşti. Holdingin bir an önce hayata geçirilmesi için de fikir birliğine varıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı