AYDIN HABERLERİ

Söke Belediyesi Yenikent’te Dev Proje İçin Harekete Geçti

IHA
17.10.2015 - 14:50Son Güncelleme :

SÖKE BELEDİYESİ YENİKENT’TE DEV PROJE İÇİN HAREKETE GEÇTİ

IHA

Söke Belediyesi, yıllardır özlemle beklenen dev proje için harekete geçti.
Yenikent Deresi Islahı Taşkın Rusubat Kontrolü Projesi çalışmaları başladı. Yenikent Deresi içinde temizlik çalışmaları yapılıyor. Proje kapsamında Yenikent Deresi istinat duvarı içine alınacak, çevre düzenleme çalışmalarıyla mesire alanları ve oturma yerleri oluşturulacak. Yenikent Deresinin iki yakasına taş duvar örülecek. 8 metre genişliğinde dere yatağının bırakılacağı Yenikent Deresi’nin çevresinde düzenleme çalışmaları yapılacak.
BatıSöke Çimento Fabrikası’nın katkılarıyla yapılacak Yenikent Deresi Islah ve çevre Düzenleme Projesi, Yenikent Mahallesi’nin adeta çehresini değiştirecek. Bugüne kadar hiç el değmeyen derede taşkın kontrolü sağlanacağı gibi, gerçekleştirilecek projede çevre düzenlemeleri prestij alanları yaratacak.
Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Yenikent Mahallesi’nin çehresini değiştirmeyi, öğrencilere yönelik mekanların sayısının arttırılmasını hedefliyoruz. Bunun yanında çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını da çok önemsiyoruz. Dere ıslahının yanında vatandaşlarımızın rahatlıkla oturabildiği mekanlar yaratılacak” dedi.
“SIRADA SÖKE ÇAYI VAR”
Söke Çayı Projesi ile ilgili de bilgi veren Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, 2016 yılında çay üstü dükkanların kesinlikle yıkılacağını, bu sözü de yerine getirileceğini söyledi. Başkan Toyran; “Yenikent Deresi’nde başlatılan çalışma Söke Çayı ile ilgili Projenin de başlangıcı olacak. Pazartesi (Bugün) DSİ ile bir toplantı yapacağız. Söke Çayı ve Kızıl Kilise Çayının rehabilitasyonu da gündemimizde. Önümüzdeki yıl Söke Çayının üzerini açmış olacağız. Söke bu yaratılan alanlarla nefes alacak” dedi.
“YENİKENT MUHTARI MEHMET DİKİCİ MUTLU”
Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın verdiği sözü yerine getirmesinden dolayı memnuniyetini dile getiren Yenikent Mahalle Muhtarı Mehmet Dikici; Başkan Toyran’a teşekkür etti. “Derenin pisliğinden kurtulacağız” diyen Muhtar Mehmet Dikici; “Yeniket Deresinin çevresi mesire alanlarıyla, oturma yerleriyle vatandaşlarımızın rahatlıkla dinlenebileceği bir yer haline gelecek. Yıllardır bu projenin hayata geçmesini istiyorduk, nihayet Söke Belediye Başkanımız Süleyman Toyran ve ekibi düğmeye bastı. Ayrıca bu alan üniversite yolu olması nedeniyle de bizim için önemli. Söke’ye yakışır bir hale geleceğine inanıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Söke Belediyesi Yenikent’te Dev Proje İçin Harekete Geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Söke Belediyesi Yenikent’te Dev Proje İçin Harekete Geçti haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı