AYDIN HABERLERİ

Söke Belediyesi Ve Çevko’dan Eğitimcilere Eğitim Semineri

IHA
13.10.2015 - 17:15Son Güncelleme :

SÖKE BELEİDYESİ ÇEVKO SEMİNER

IHA

Söke Belediyesi ile ÇEVKO Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen ’Eğitimcinin Eğitimi Semineri’ kapsamında Söke’de görev yapan ilköğretim okulu öğretmenleri geri dönüşüm konusunda bilgilendirildi.
Söke Belediyesi Vali recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda gerçekleşen ’Eğitimcinin Eğitimi Semineri’nde ÇEVKO Eğitim Şefi Murat Anaç konuşmacı olarak yer aldı. Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, Söke Belediyesi temizlik İşleri Müdürü Çevre Mühendisi Lütfiye Öner, ÇEVKO Atık Yönetimi Uzmanı Mehmet Şentürk’ün de hazır bulunduğu toplantıda katılımcılara Geri Dönüşümün Yeryüzü İçin Önemi ve Türkiye’de Geri Dönüşüm üst başlıkları altında bilgiler verildi.
Çevrenin korunmasının ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmanın önemine değinen Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş yaptığı konuşmada, çevre konusunda bilinçli bir toplum yaratmak üzere bilgilenmenin çok faydalı olduğunu söyledi. Söke Belediyesi olarak temiz bir çevrede yaşamak ve temiz bir toplum bilincini aşılamak üzere çeşitli eğitim toplantılarının düzenlendiğini belirten Ahmet Karakaş; “Çevre bilincini yerleştirmede özellikle ilköğretim çağındaki çocuklara doğru bilgiyi aktarmak çok önemli. Aileden başlayan alışkanlıkların, doğru çevre bilincinin eğitimciler tarafından çocuklara aktarılması gerekir. Bu nedenle ÇEVKO ile yürütülen Eğitimcinin Eğitimi Seminerlerini çok önemsiyoruz” dedi.
ÇEVKO Eğitim Şefi Murat Anaç ’Eğitimcinin Eğitimi Semineri’ Projesi Türkiye’de 2009 yılından bu yana yürütüldüğünü, işbirliği içinde olunan belediyelerle bu türlü eğitim çalışmalarını yapıldığını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Söke Belediyesi Ve Çevko’dan Eğitimcilere Eğitim Semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Söke Belediyesi Ve Çevko’dan Eğitimcilere Eğitim Semineri haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı