Gündem Haberleri

  Sokaktan bıktım artık

  Hürriyet Haber
  06.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hürriyet, olaydan üç gün önce konuşmuştu

  ‘Dar Alanda Kısa Paslaşmalar’ın galasında olay çıkaran O.B., ile arkadaşımız Mesude Erşan 3 gün önce konuşmuştu. Sorunlu babasından kaçarak, Erzurum'dan İstanbul'a geldiğinde 7 yaşında olan ve Türkçe bilmeyen O.B, ‘‘Tinerci’’ haberlerine isyan ediyor ve ‘‘Sokaklardan bıktım artık’’ diyordu...

  SOKAKLARDA yaşamanın kuralına uydu, uçucu madde bağımlısı oldu. Zaman zaman Kasımpaşa ve Dolapdere'de kolayca temin ettiği uyarıcı haplar da aldı. Sadece 15 yaşında olan O.B., kısacık hayatına, hatırlamak istemediği travmalar, birkaç intihar girişimi, kızgınlık, öfke, güvensizlik sığdırdı. Umut Çocukları Derneği'nin himayesine girdi. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi UMATEM'de (Uçucu Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) tedavi görmeye başladı. 5'inci kez tedaviyi denediği sırada, yine bir gazete haberiyle, hayata ve herkese küstü. Tedaviyi reddetti. Umut Çocukları Derneği'nin gönüllü doktorlarından Kardiyolog Mutlu Vural ise O.B.'yi tekrar kazanmak için ümidini yitirmedi.

  O.B. ile, film galasında olay çıkarmadan 3 gün önce, geçtiğimiz cuma günü, UMATEM'de biraraya geldik. Tedaviyi kesmesine rağmen Dr. Vural, röportaja ikna etmişti. Yaptıklarıyla sürekli haber olan ancak bundan da rahatsızlık duyan O.B. ‘‘Herkese rezil oluyorum. Kimsenin yüzüne bakamıyorum. Erzurum'daki ailemi arayamıyorum. Arkadaşlarım imalı sözlerle kızdırıyorlar’’ dedi.

  HAPIN TANESİ 750 BİN TL

  Kasım ayında 2 kez intihara teşebbüs eden O.B., uçucu madde ve uyarıcı hap bulmakta hiç zorluk çekmediğini ‘‘Dolapdere, Kasımpaşa'da sokaktaki kadınlar bile hap, esrar, kokain herşeyi satıyorlar. Bir hap 750 bin lira’’ sözleriyle anlattı. Parayı nasıl temin ettiğini sorduğumuzda ise utanarak ‘‘Orayı boşver’’ demekle yetindi. Yazın, Erzurum'a ailesinin yanına gittiğini de söyleyen O.B. ‘‘Orada yapamadım. Tekrar buralara geldim’’ dedi. O.B. aslında sokaklarda dolaşmaktan kurtulmak istediğini de söyledi, ‘‘Sokaklardan bıktım artık’’ dedi. Fazla konuşmaktan hoşlanmayan O.B., hakkında çıkan haberleri yazanları dava etmeye kararlı olduğunu da vurguladı.

  O.B. gala gecesindeki olaydan sonra, Umut Çocukları Derneği'nin Umut Evi'ne sığındı. Ocak ayında O.B. birkez daha UMATEM'de tedaviye başlayacak. UMATEM'de 15 yatak bulunuyor. Bahçeye çekilen 5 karavana 2'şer yatak yerleştirilerek kapasite 25 yatağı çıkarılacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı