Ege Haberleri

EGE

  Sokakta kalmaktan kurtuldular

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  02.07.2012 - 10:02 | Son Güncelleme:

  Ülkelerinden kaçarak geldikleri İzmir'in Basmane semtinde tanışıp evlenen, ancak sokakta kalma tehlikesi yaşayan Somalili Sadiye Muhammed (28) ile Filistinli Mahir Rais (38) ve dünyaya gelen iki oğullarına hayırseverler yardım eli uzattı.

  Ailenin kaldığı evin kirasının ödeneceği, gıda yardımında da bulunulacağı belirtildi.
  İzmir'e dört yıl önce, Somali'deki iç şavaştan kaçarak gelen Sadiye Muhammed (28) ile yine aynı nedenle Filistin'den kaçan Mahir Rais'in (38) kaderleri, Basmane semtinde kesişti.

  Birbirine aşık olan çift evlendi. Kronik bronşit hastası 2 yaşındaki Muhammed ile henüz iki aylık olan oğulları Ahmet dünyaya geldi. Aile, 200 TL'lik ev kirasını ödeyemedikleri için sokağa atılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Ancak yardımlarla yaşama şansına sahip olan ailenin feryadını, isimlerini açıklamak istemeyen iki hayırsever duydu. Ailenin her ay 200 TL'lik kirasını üstlenen hayırseverler, gıda yardımında da bulunacakları sözünü verdi.

  Türkiye'de yasal olarak çalışamayan, henüz daha sığınmacı adayı bile olmayı hak etmeyen aile, sokakta kalmaktan kurtulunca büyük sevinç yaşadı. Türklerin her zaman yüreğinde merhamet duygusu taşıdığını dile getiren Sadiye Muhammed, “Bize uzanan yardım eli bunun en güzel örneği. Sokakta kalmaktan kurtulduk. Zaten 2 yaşındaki oğlumun kronik bronşit hastalığından dolayı iyi bir bakıma ihtiyacı var. Sokakta kalsaydık hem Muhammed hem de küçük bebeğim çok zor durumda kalacaktı. Tek temennimiz bizlere yapılan bu yardımların kesilmemesi” dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı