« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Sokakları ağlattılar”

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ankara'nın gecekondu semti olarak bilinen Altındağ Doğantepe mahallesindeki çocukları motosikletle tanıştırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bakanlık, Motosiklet Federasyonu ile başkentli çocuklara motosiklet eğitimine başladı. Çocukların boş vakitlerini sporla doldurmayı ve Türk sporuna yeni yetenekleri kazandırmayı amaçlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, motosiklet dalında Ankara'daki ilk eğitimine, Altındağ'ın Doğantepe mahallesinden başladı.

Doğantepe mahallesinde tek göz gecekondularda yaşayan 7-8 kişilik bir grup çocuk, bu yeni deneyimi tatmak için sabırsızlandı. Eğitimin başladığı alan, çalıştırılan motosikletlerin sesini duyup gelen mahallenin diğer çocuklarıyla doldu taştı.

Hayatlarında ilk kez motosiklete binen çocuklar, ilk tedirginliği attıktan sonra “demir at”ların üzerindeki kendilerinden emin duruşlarıyla dikkati çekti. Bu projeyle çocukları rehabilite de eden Bakanlık yetkilileri, çocukları kötü alışkanlıklardan da uzak tutmayı amaçlıyor. Bakanlığın bu tür projelerinin, Türkiye'nin dört bir tarafında uygulanacağı öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler