Dünya Haberleri

DÜNYA

  Sokaklarda yaşıyordu, Çin'in en seksi adamı oldu

  hurriyet.com.tr/DIŞ HABERLER
  20.07.2010 - 15:26 | Son Güncelleme:

  Çin, sıra dışı yaşam hikâyesiyle bir anda ülkenin gündemi haline gelen adamı konuşuyor.

  HAYATI FİLM OLUYOR / FOTO GALERİ

   

  Önce işini daha sonra sırayla evini ve ailesini yitiren Cheng Guorong adlı adamın hayatı bir fotoğraf karesiyle değişti. Bir fotoğrafı internete konulunca birden üne kavuşan genç adam şimdi Çin'in en seksi adamı olarak gösteriliyor. 

   

  Cheng, işinden atıldığı gün hayatının hiç beklemendik bir noktaya varacağını aklının ucundan bile geçiremezdi. İlk önce evini, ardından tüm birikimlerini kaybeden adam, sonunda sokaklarda yaşamak zorunda kaldı.

   

  Hayattan kopmayan ve sokak hayatına uyum sağlayan Cheng, bir gün çöp tenekelerinden sigara aradığı bir esnada bir fotoğrafçının kamerasına yakalandı. Fotoğrafçı, Cheng’in haline üzülmemişti. Tersine, 34 yaşındaki adamın giyimi ve sigara içişinden çok etkilendi.

   

  Cheng yapay uzun bir deri ceket, kemer yerine renkli kumaştan ip ve Ugg markasının ürettiklerine benzeyen botlar giyiyordu.

   

  ÇİN’İN EN SEKSİ ADAMI

  Fotoğrafçı hiç vakit kaybetmeden Cheng’in fotoğraflarını internete koydu. Kısa zamanda internette ünü yayılan Cheng, uzun, dağınık saçları, kirli sakalı ve göze batan elmacık kemikleriyle bir anda ‘Çin’in en seksi sokak serserisi’ haline geldi.

   

  Sokaklarda yaşıyordu, Çinin en seksi adamı oldu

  Cheng, giyimiyle tasarımcıları da etkiledi

  Cheng’in fotoğrafları ilk olarak Ocak ayında internette kondu. O tarihten itibaren, yaşadığı Ningbo kentinin sokaklarında Cheng’i takip eden fotoğrafçılar belirmeye başladı. Zamanla Cheng’in dram dolu yaşam hikayesi de Çin basının konusu olmakta gecikmedi.

   

  Evli ve iki çocuk babası olan Cheng, 1996’da işini kaybettikten sonra Ningbo kentine taşındı ancak utancından bir daha ailesiyle bağlantı kurmadı. Akrabaları, fotoğrafları internete yansıyıncaya kadar Cheng’in yaşadığını bile bilmiyordu.

   

  Artık üne kavuşan biri olarak, Cheng tam 14 yıl sonra ailesiyle buluştu. Ancak mutluluğa tekrar kavuşmayı hayal eden Cheng için o gün tam bir kabus oldu. Çünkü babasının ve karısının bir trafik kazasında öldüğünü öğrendi.

   

  Utangaç bir yapısı olan ve uzmanlık alanından soğuyan Cheng, bugüne kadar birçok reklâmda rol alması ve modellik yapması için teklif aldı. Hayranları ise, onun için 10 bin sterlin (23,500 bin TL) yardım topladı.

   

  HAYATI FİLM OLACAK

  Cheng'in hayat hikâyesi Çinli film yapımcısı Deng Jianguo’yu çok etkiledi. Sokaklarda yaşayan biriyken zenginliğe ulaşan Cheng’in hayatını filme çevirmek isteyen Jianguo kolları sıvadı. 2011’in Şubat ayında Çin’de gösterime girmesi planlanan filmden 7 milyon sterlin (16,400 milyon TL) gelir elde edilmesi planlanıyor.

   

  İngiliz Telegraph gazetesine konuşan Cheng’in bir akrabası, “O halen yılların üzerinde oluşturduğu gölgelerden sıyrılamadı. O şimdi eskiye göre çok farklı. Film acıklı bir hikâye olacak ama bugün ailesine tekrar kavuşması çok güzel" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı