İZMİR HABERLERİ KARŞIYAKA HABERLERİ

Sokaklar yenilendi

DHA
24.10.2017 - 10:46Son Güncelleme :
DHA

KARŞIYAKA Belediyesi, Yalı ve Bostanlı mahallelerindeki 7 sokağı yeniledi. İmar planlarına göre düzenlenen sokaklar, içme suyu hatlarından çöp konteynerlerine kadar elden geçirildi. Hız kesmeyen ekipler, Fikri Altay Mahallesi’ndeki iki sokakta da hizmet hamlesi başlattı.

Karşıyaka Belediyesi, ilçenin en işlek merkezlerinden biri olan Yalı Mahallesi 6418 sokakta gerçekleştirdiği yenileme projesinin ardından; Bostanlı’daki Cemal Bülbül, Suat Gürbüzer, 1799, 1798, 1800 ve 1802 sokakları da modern görünüme kavuşturdu. İmar planlarına göre düzenlenen sokaklarda enerji hatları yer altına alındı, içme suyu ve kanal hatları yenilendi, yer altı çöp konteynerleri yerleştirildi, uygun noktalar ağaçlandırıldı, modern aydınlatma direkleri konuldu.

Ardından, Fikri Altay Mahallesi’ndeki 6183 sokak ile 6184 sokağın bir kısmında da yenileme çalışmaları başlatıldı. Bununla birlikte 9 sokaktaki toplam 20 bin metrekarelik alan, belediye şantiyesinde üretilen renkli beton plaklar ile kaplandı. Fikri Altay Mahallesi’nde hızla devam eden çalışmaların, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden alınan asfalt kaplamaların da tamamlanmasıyla, yaklaşık iki hafta içerisinde bitirileceği belirtildi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Karşıyaka haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Karşıyaka haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sokaklar yenilendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı