"Erdem Sevgi" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Erdem Sevgi" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Erdem Sevgi

Sokaklar boş ama geceler hareketli

ANKARALI cıvıltıcılar, Başkent’in gece yaşamından oldukça memnun görünüyor.

Yaz tatilinde boş sokaklar, sakin trafik ile nefes alan Ankaralılar, geceleri tweetleye tweetleye bitiremiyor. @_CanCandemir_, “Ankara gece alemi’ diyorum. Başka da bir şey demiyorum” cıvıltısıyla iddiasını ortaya koyuyor. Destek ise @Utkun1907’den geliyor: “O değil de Ankara geceleri çok hızlıymış.” En iddialı cıvıltının sahibi @pixie1905 oluyor: “Artık yeni moda İstanbul degil, Ankara geceleri...”

Kahreden rotasyon

Başkent’te gece yaşamının fazla dile getirilmeyen bir yönünü de @gozde_emir dile getiriyor: “Eski sevgiliniz gün gelir enişteniz ya da yengeniz oluyorsa, Ankara gece hayatına hoşgeldiniiz.” Ve son olarak, eski sevgilisine “enişte” ya da “yenge” demek durumunda kalanları avutan cıvılı @ka_burcu’dan geliyor: “Her şeyi unutturur Ankara geceleri.”

@_CanCandemir_ Ankara gece alemi diyorum. Başka da bir şey demiyorum.
@eishenheim Ankara gecelerine akmak lazım bu gece. Kopalım hocam.
@gozde_emir Eski sevgiliniz gün gelir enişteniz ya da yengeniz oluyorsa, Ankara gece hayatına hoşgeldiniiz.
@NYenersoY İçim içime sığmıyor. Ankara sanki bu gece dar.
@KubraCalki Ankara geceleri ayrı bir güzelsin.
@pixie1905 Artık yeni moda İstanbul degil, Ankara geceleri...
@Utkun1907 O değil de Ankara geceleri çok hızlıymış.
@ka_burcu Her şeyi unutturur Ankara geceleri.
@cansuusahbaz Ankara geceleri her zaman güzeldir.

Cıvıldatan tesadüf

TALİH kuşu bir süredir Ankara’nın üzerinde uçuyor. Yenimahalle ve Çankaya’nın sıklıkla şans oyunlarında ikramiyeleri toplayan ilçeler arasında yer alması, cıvıltıcıların gözünden kaçmıyor. @Sarmanito tweetliyor: “Süper Loto’nun her hafta Ankara Yenimahalle’ye çıkması bir benim mi dikkatimi çekiyor son 6 aydır?”

@celiktengokhan Bu Ankara Yenimahalle’nin huyundan mıdır suyundan mıdır nedir, Süper Loto, Sayısal Loto oraya çıkıp duruyor
@Sarmanito Süper Loto’nun her hafta Ankara Yenimahalle’ye çıkması bi r benim mi dikkatimi çekiyor son 6 aydır?
@kizilbudak Süper Loto yine Ankara’ya çıktı. Dikkat edin hep Çankaya, Yenimahalle, Keçiören. Ülkenin diğer ili ve ilçeleri buralara sponsor.
@yusufyasar Niye hep Ankara Yenimahalle’ye çıkıyor bu loto?

http://twitter.com/esevgi

X