Gündem Haberleri

  SOKAK PANORAMA

  Hürriyet Haber
  22.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  <ı>BİLGİSAYARLI KALFA

  Askerliğini bitirdikten sonra eczane kalfalığına geri dönüş yapan Murat Can ilaçlar arasında onuncu yılın doldurmak üzere. 27 yaşındaki Can Genç yaşta Kadıköy'deki bir eczanenin kapısından girmiş bir daha da çıkmak nasip olmamış. Dört aydır ise Şaşkınbakkal'daki Candan Eczanesi'nde çalışıyor. ‘‘Eczacı hanımla çok iyi anlaşıyoruz. Burada daha rahat çalışıyorum.’’ Sabahları dükkanı açan Can, her türlü alışverişi bilgisayara işlemeyi ihmal etmiyor. Ailesi Urfalı ama memlekette sülaleden kimse kalmadığı için o da gitme fırsatı bulamamış.

  <ı>İSTİNYE PAZARI

  Her pazartesi günü kurulan İstinye Pazarı semt sakinlerinin vazgeçemediği alışveriş mekanı. Pazarda sebze meyve dışında züccaciye satın alınıyor. Galip Arcan Sokak'ta kurulan pazarın tezgahlarını diğer günlerde de sokak kenarında istiflenmiş vaziyette duruyor. Kışın yağmurlu günlerde ise meyilli sokak sel gibi akıp pazarcıların ve alışverişe gelenlerin işini zorlaştırıyor.

  <ı>BİLİM SOKAK

  Bağdat Caddesi'ne paralel uzanan Şaşkınbakkal ile Erenköy arasındaki Bilim Sokak 236 adım uzunluğunda. 1926 açılış tarihli Erenköy İlköğretim Okulu sokağın en önemli yapısı. Yazı fırsat bilip hummalı bir yenileme çalışmasına girişilmiş. Okulun tam karşısında haftasonu ağzına kadar dolu iki çakı otopark bulunuyor. Yorgancı, terzi, kunduracı tüm zenaatkarlar da yanyana sıralanıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı