Gündem Haberleri

  SOKAK PANORAMA

  Hürriyet Haber
  08.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  <ı>GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SATIYOR

  Gülşen Kurt doğma büyüme Fatihli. Halen de Fatih’de oturuyor. Onu Fevzi Paşa Caddesi üzerinde güneş gözlüğü tezgáhını açmış görmek mümkün. İthal gözlükleri Karaköy'den alan Kurt bazı günler satış yapamamaktan yakınıyor. En pahalısı 2,5 milyon liralık güneş gözlüklerini deneyen gençler iş paraya gelince son derece nazlanıyor. Kurt öğleden sonra işbaşı yapıyor, akşam vakti tezgáhını topluyor. Gülşen Kurt'un kızı ise okulunu bitirip bankacılığa başlamış.

  <ı>80 YILLIK LEZZET

  Tarabya'daki Veli dondurmacısı 80 yılı aşkın bir süredir dondurma lezzetini sürdürüyor. Dördüncü kuşağa kadar ulaşan Veli'de hálá geleneksel yöntemler kullanılıyor. Meyvelerin sadece süzülmüş özü dondurmaya katılıyor. Bu işlem üç saate yakın bir zaman alıyor. Frambuaz, çilek ve kaymaklı dondurma dışında çeşit üretilmiyor. Mayıs ayında başlayan sezon ekim ayına kadar devam ediyor. Kışın ise özel muamele geçirmiş salep var.

  <ı>SAKIZLI YALI SOKAK

  Bakırköy'de 210 adım uzunluğundaki sokağın bir ucu Ebuzziya Caddesi'ne bağlı. Sokağın diğer ucundaki iki ahşap evden yanmış olanı tamamen yıkıldı ve yerini bir apartmana bırakacak. Eğtim yılı içinde öğrencilerle dolu Cengiz Topel İlköğretim Okulu'nun bahçesi yaz döneminde otoparka dönüştürüldü. Ebuzziya Caddesi'ne yakın kesimde bir bar ile mantıcı bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı