« Hürriyet.com.tr

Sokak Panorama

Hürriyet Haber
X

<ı>KARBÜRATÖR UZMANI

Fatih'te karbüratör deyince akla ilk olarak Feridun Usta geliyor. Feridun Altınkaya doğma büyüme Fatihli. 35 yıldır her model otomobil karbüratörü ve distribütörü temizliyor, tamir ediyor. 46 yaşındaki Altınkaya'nın dükkánının adı da ilginç: Formüla. İsmi otomobil sporlarına meraklı bir arkadaşı takmış. İki çocuğundan biri dükkánın karşısındaki Hırka-i Şerif İlköğretim Okulu'nda okuyor. Diğeri bu yıl liseyi bitirecek.

<ı>BARBAROS PASAJI

Ortaköy Dereboyu Caddesi üzerindeki Barbaros Pasajı'nın neredeyse sokak kadar geniş koridorları var. Cadde üzerinde iki girişi bulunan pasajın arka tarafında bir tıp merkezi ve İdil Kültür Merkezi bulunuyor. İyi aydınlatılmamış loş koridorlarda ise terzi, elektrikçi, bilgisayarcı dükkánları mevcut. İkinci girişe gazete satılan bir büfeyle ufak bir dönerci yerleşmiş.

<ı>KERAMİ BEY SOKAK

Yeniköy'deki 107 adımlık sokak Köybaşı Caddesi üzerinde. Sokak girişinde bakkal, kebapçı-lahmacuncu, yorgancı, anahtarcı var. Biraz ilerleyince terzi ve kuaförle karşılaşılıyor. Giderek daralan sokak ahşap evlerin önünden geçerken otomobil geçemeyecek bir hal alıyor. Arka planda bir camiinin minresi göze çarpıyor.

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kazdağları'nda yeşil dolu bir gün: İda Ultra etkinliği
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en tehlikeli plajı
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
55 yılda tek başına katedral inşa eden adam
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Soğuk havalarda İstanbul'da gezilecek en güzel 10 yer
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en ilginç kasabası! Öyle yasaklar var ki...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Tek başına köyü öyle bir hale getirdi ki! (Taichung köyü)