Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sokak Panorama

  Hürriyet Haber
  06 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 06 Temmuz 1999 - 00:01

  ARAP ÇETO'NUN KÖFTESİ

  Fatih'te Mütercim Asım Sokak'ın köşesindeki seyyar arabada Arap Çeto'nun köftesi. Öğlen 12.00'de başlayan servis akşama dek sürüyor. İşler hafta içi daha yoğun, çünkü civardaki işyerlerinden birçok kimse karnını doyurmaya Arap Çeto'ya geliyor. Hafta sonları müşteri sayısında bir azalma görülüyor. Yarım ekmek içinde yeşil biber, domates, soğan ve acı sosla sunulan şiş köftenin fiyatı 350 bin lira.

  KARAGÜMRÜKLÜ İKİLİ

  İsmet Gülerli ve Celal Kaygan 14 yaşında, Karagümrüklü iki genç. Mızraklı Sokak Akman Apartmanı'nda doğmuşlar. Hala aynı aparmanda oturuyorlar. Celal okula devam ediyor. Bu sene 8. sınıfa geçmiş. İsmet ise Topçular'da bir konfeksiyon atölyesinde çalışıyor. Cumartesileri yarım gün çalışıp erkenden evine dönüyor. İki kafadar pazar günlerini diğer arkadaşlarıyla beraber deniz keyfi yaparak çıkarıyorlar. Tercih ettikleri yer Yeşilyurt sahili.

  ESKİ ALİ PAŞA CADDESİ

  Hırka-i Şerif'ten Kargümrük'e doğru uzanan 498 adımlık cadde. Dar caddenin giriş kısmını 1585 yılında inşa edilmiş Mesih Ali Paşa Camii kaplıyor. Caminin altında ve yan tarafında oto tamircisi, bakkal, kırtasiye gibi dükkánlar yer alıyor. Caminin karşı tarafında Hırka-i Şerif İlköğretim Okulu var. Biraz ilerleyince çardaklı bahçesi ve kapısında bekçisiyle Karagümrük polis karakoluyla karşılaşılıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı