Gündem Haberleri

  Sokak panorama

  Hürriyet Haber
  26.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  <ı>BÜYÜK PARMAKKAPI SOKAK

  Taksim yönünden Beyoğlu'na inerken İstiklal Caddesi'nin sol yanında kalan civcivli bir sokak. Gece gündüz hareketli ve eğlenmeye, kafa çekmeye gelenlerin uğrak noktası. Barlar, birahaneler, kafeler, gece klüpleri ayrıca kebapçılar, işkembeciler 149 adımlık sokağı bu günkü hale sokmuşlar. Sokağı kuşatan hanların üst katlarında ise atölyelere rastlanıyor. İstiklal Caddesi tarafında sokağın tek kitapçısı Pandora var.

  <ı>ANABALA PASAJI

  Beyoğlu'nda Turnacıbaşı Sokak ile Başağa Çeşmesi Sokağı'nı birbirine bağlayan bir pasaj. Gündüzleri de loşluğundan bir şey kaybetmeyen pasajın en büyük özelliği sahaflarla dolu olması. Dergiler ve kitapların yanı sıra film afişleri ve poster satan dükkánlar da yer alıyor Anabala Pasajı'nda. Bunun yanında bir tamirci, temizlik malzemeleri satan bir dükkán ve bir büfe pasajın diğer dükkanları. Alt kattaki çay ocağı da ağzı kuruyanlar için.

  <ı>SİNEMA ELİNDEN GEÇTİ

  27 yaşındaki Uğur Arslan amcalarından öğrendiği boyacılığı ve tamirciliği bugün kardeşleriyle devam ettiriyor. 8 yıldan beri İstanbul'un her köşesinde her türlü boya işinin yanı sıra kartonpiyer, eskitme çalışmaları da yapıyorlar. Telefonla sipariş alan Arslan, Emek Sineması'nda iki hafta süren dış cephe tadilatını henüz tamamladı. Arslan'ın bu yılki en büyük amacı ise uygun bir kısmet bulup dünyaevine girmek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı