« Hürriyet.com.tr

Sokak panorama

Hürriyet Haber
X

<ı>YAKUPHAN SOKAK

Cerrahpaşa Camii karşısından başlayan Yakuphan Sokak 169 adım uzunluğunda. Ahşap evlerle dolu sokak sağa dönerek Cerrahpaşa Caddesi'ne bağlanıyor. Sokağın bu kısmında kumaşçıdan emlakçıya, çaycıdan camcıya çeşit çeşit dükkân var. Tam dönemeçte ise Osmanlı Bankası'nın deposu yer alıyor.

<ı>BAHARATÇI NURİ

Kumkapı'da 30 yıllık bir baharatçı dükkânı. Ancak dükkân yıllar önce Beyazıt'tan şimdiki yerine taşınınca balık malzemeleri satan bir dükkâna dönüşmüş. Özelikle Norveç, Japonya gibi ülkelerden gelen iğne, ağ, misina gibi çeşit çeşit balıkçılık malzemeleri meraklıları bekliyor. Az miktardaki baharat ise çevre lokantaların ihtiyacı için.

<ı>22 SENELİK TAMİRCİ

Yakup Pekcan tam 22 senedir televizyon tamir ediyor. Çırak olarak girdiği tamir işinde yükselerek usta olmuş. Şimdi tamirci cenneti Kadırga'da kendi dükkânında her marka televizyonun yanı sıra video ve müzik seti tamiri de yapıyor. Arızaların bir saatte de bir haftada da giderilebileceğini belirten Pekcan, eski model televizyonların yenilerden daha dayanıklı, daha uzun ömürlü olduğunu söylüyor.

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyayı turlayarak düğün çekimi yapan çift
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Yedi yıldır karavanlarıyla dünyayı geziyorlar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Çin'deki büyük buz mağarası hiç erimiyor!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Sanal değil gerçek! 30 bin dolar verip kayboluyorsunuz
Hafta sonu Hafta sonu
İstanbul'da saklı cennet: Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
GezginGezgin
Su ve ateşin şehri: Budapeşte