« Hürriyet.com.tr

Sokak panorama

Hürriyet Haber
X

EYÜP MAHKEME SOKAĞI

Fahri Korutürk Caddesi'nden dik bir yokuş şeklinde Eyüp mezarlığına doğru uzanıyor. 69 adımda tırmanılabilen Mahkeme Sokağı taşıt trafiğine elverişsiz olmasının da katkısıyla arnavut kaldırımlı yapısını korumuş. Sokağın caddeyle birleştiği noktada bir pastane ve bir bakkal dükkünı var. İkisinin arasına ise bir tente gerilmiş. Tentenin altına da iki ayakkabı boyacısı kuruluvermiş.

KAZANAN KAÇIYOR

Cemal Özkaya kırk yıldır İstanbullu, İnebolu'dan henüz 17 yaşındayken gelmiş. 24 yaşındayken geçirdiği bir kaza sonucu belden aşağısı felç olmuş. 20 yıldan beri ise Levent'te seyyar Milli Piyango bayiliği yapıyor. Ama ikramiye kazananların bir daha hiç arayıp sormamasından şikayetçi. Özkaya'nın evi Seyrantepe'de, her gün Alman yapımı özel arabasıyla gidip geliyor Levent'e. Üç çocuğundan ikisi de hayat mücadelesine atılıp babalarına destek için çalışmaya başlamış.

ULUSOY BÖREK SALONU

Topkapı Caddesi'nde öğrencilerin ve çalışanların sabah kahvaltılarında sık uğradıkları bir yer Ulusoy Börek Salonu. Ulusoy ailesinin 20 yıl önce açtığı bu pastane-fırının müşterileri arasında Topkapı'ya yolu düşen turistler de var. Kahvaltıda genelde poğaça, açma, börek ve kurabiye çeşitlerinin yanına çay veya kahve tercih ediliyor. Ulusoy Börek Salonu her gün sabah 5.00'ten gece yarısına kadar açık.

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
İsteseniz de asla gidemeyeceğiniz yerler!
Yeme&İçmeYeme&İçme
Sevilla’da lezzet avı
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Japonya'nın ilginç hayalet şehri
Karadeniz
Hem yemekleri hem doğası şahane şehir: Trabzon
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
16 kişinin yaşadığı Avrupa'daki ilginç köy!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Avrupa'nın en ucuz tatil yerleri