Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sokak Panorama

  Hürriyet Haber
  05 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ocak 1999 - 00:01

  KILIÇ ALİ PAŞA MESCİDİ SOKAK

  Tophane'de bulunan Kılıç Ali Paşa Camii'nden alıyor adını. Cami'den Karaköy yönüne doğru uzanan 117 adım uzunluğundaki sokakta bavul ticareti yapan Ruslar'a yönelik dükkanlar çoğunlukta. Gıda ve züccaciye üzerine çalışan dükkanların vitrinlerindeki yazılar da Kiril alfabesiyle ve Rusça yazılmış. Çevredeki esnafa hitap eden birkaç tane ufak lokanta ve kebapçı da var.

  ÇİZİYOR, GÜLDÜRÜYOR

  Kemal Çinel, Kadıköy çarşısında portre ve karikatür çiziyor. Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdikten sonra bir süre muhasebecilik yapmış. Karikatürcülüğe ise dört sene önce başlamış. Her gün öğleden sonra tuvalin başına geçen 42 yaşındaki Çinel renkli karikatürü üç milyon, siyah-beyazı ise iki buçuk milyon liraya çiziyor.

  GNS NUTRITION

  Gold's Nutrition Shop, Teşvikiye Milli Reasürans Çarşısı'nın içinde geçen yıl açılmış. Yıllardır spor ve sağlık üzerine çalışan bir ekibin açtığı GNS'te zayıflamaya ve kilo almaya yardımcı olan ürünlerin yanında, sporculara ek destek sağlayan vitaminler ve çeşitli bitkiler bulunuyor. Kapsül, toz, tabel veya sıvı olarak satılan ürünleri en çok kadınlar ve sporcular talep ediyor. Kilo almayı önleyici ‘Fat Blocker’ son zamanların en çok satılan ürünü ve fiyatı 24 dolar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı