« Hürriyet.com.tr

Sokak panorama

Hürriyet Haber
X

<ı>ŞAHKULU SOKAK

Galata'yla Tünel arasında 167 adım uzunluğundaki sokak, civardaki işyeri çalışanları tarafından otoparka dönüştürüldüğünden yürümek dahi zor. Asıl ilginç kısım ise merdivenle inilen ve sokağın sonunda yer alan avlu. Avluyu çevreleyen apartmanlardan çamaşırlar sarkarken ortada mini park var. Avlu sakinleri Anadolu'dan gelip buraya yerleşmişler. Hatta derneklerini bile kurmuşlar: Murat Boynu Köyü Dayanışma Derneği.

<ı>BERBER HASAN

Kuruçeşme Kırbaç Sokak'ta kendi halinde bir berber dükkanı. Beş yıl önce açılmış. Müşterileri genelde mahalle sakinleri ve yaşlılar. En çok da pazar günleri traşa geliyorlar. Ucuz fiyatlarıyla dikkat çeken berberde saç traşı 600 bin, sakal traşı 500 bin lira.

<ı>GEREKLİ ŞEYLER

Teşvikiye Milli Reasürans Çarşısı'nın içinde yer alan Gerekli Şeyler envai çeşit yabancı çizgi romanın bulunduğu ilginç bir dükkan. İngiliz Diamond Comics'in Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek Örümcek Adam ve Süpermen'in yanı sıra çok sayıda fantastik çizgi romanı orijinal fiyattan bu türün müptelalarına sunuyorlar. Üç buçuk yıl önce açılan dükkanın genç neslin yanı sıra orta yaş ve üstünden de birçok müşterisi var.

Kaynak:

FestivalFestival
Dünyanın çeşitli yerlerindeki en ilginç festivaller
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en soğuk seyahat rotaları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
ABD'nin utanç müzesi
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Jet sosyetenin göz bebeği: Milyonerler adası
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Safran tadında bir rota
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
2018’de mutlaka görmeniz gereken yerler