ANKARA HABERLERİ

Sokak hayvanları yeni yuvalarında

DHA
31.03.2016 - 14:03Son Güncelleme :
DHA

Hasan POLAT/KAZAN(Ankara), (DHA)-KAZAN Belediyesi, sokakta yaşayan sahipsiz kedi ve köpekler için parklara barınma evleri yerleştirdi. Sokak hayvanları, soğuk, sıcak ve yağışlı havalarda başlarını sokacakları yeni yuvalarına kavuştu.
Kedi ve köpeklerin yaz kış barınabileceği barınma evlerini ilk olarak Sağlık Parkı'na yerleştiren Kazan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, barınakların haftalık bakım ve temizliğinin yanı sıra yem ve sularını da takip edecek. Kedi ve köpekler için barınaklar diğer parklara da yerleştirilmeye başlandı. Kazan Belediyesinin ayrıca sokak hayvanları için yaptığı barınak ve rehabilitasyon merkezinde yaklaşık 10 yıldır hizmet veriyor. Sokak hayvanları için yaptığı çalışmaları sosyal sorumluluğun bir parçası olarak değerlendiren Kazan belediyesi, mevsim şartlarına göre dönem dönem doğaya yem ve su bırakarak hayvanlara yaşam desteği veriyor.
Sokak hayvanlarına yeni yuvalarına yerleştiren Belediye Başkanı Lokman Ertürk, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yıllardır devam ettirdikleri çalışmaya ek olarak yeni bir çalışmaya imza attıklarını belirtti. “Hz. Peygamberimiz, Hayvanlara merhameti olmayanın insanlara da merhameti olmaz ödediğini hatırlatan Ertürk “Açlığını ve susuzluğunu ifade edemeyen, sadece bakışları ve hareketleriyle derdini anlatmaya çalışan hayvanları, ancak merhamet duygusuyla anlayabilirsiniz. Gerek kedi, köpekler gerekse diğer hayvan türleri dünyada yaşayabilmenin vaz geçilmez parçalarıdır. Kazan'da bu konuda büyük bu duyarlılık var. Yaptığımız çalışmalara büyük destek veren vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sokak hayvanları yeni yuvalarında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 14 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sokak hayvanları yeni yuvalarında haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı