İZMİR HABERLERİ

Sokak hayvanları için müzayede düzenlendi

DHA
27.04.2017 - 09:03Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'de sokakta yaşayan sahipsiz hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara destek sağlamak için Hayvanlar İçin Projeler Derneği (HİPDER), MB City Hotel ve İzmir Otel Pansiyon ve İşçileri Odası işbirliği ile müzayede düzenlendi.

Müzayedede, aralarında tabloların da bulunduğu çeşitli eserler, açık artırmayla şatışa çıkarıldı. Onlarca duyarlı firmanın bağışladığı ürün ve hizmetler de stantlarda yine hayvanlara gelir sağlamak için satışa sunuldu, hediye çekilişleri de yapıldı. Hayvanseverlerin yoğun ilgi gösterdiği müzayedede, Dila Kartal, Enis Karakoç, Beyza Başak Akdoğan canlı müzik performanslarıyla konuklara neşeli dakikalar yaşattı.

Etkinlikten elde edilen gelirin tamamının ülke genelinde sahipsiz hayvanlara destek olmak için kurulan HİPDER'e bağışlanacağını belirten MB City Hotel Müdürü Ece Veral Bükey, "Sokakta yaşayan hayvanların sahipsiz olmadığını bu dayanışma ile gösterdik. Onlara sahip çıkmak tüm insanların sorumluluğudur" dedi.

İzmir Otel Pansiyon ve İşçileri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gönen, bu dünyanın yalnızca insanlara ait olmadığını, diğer bütün canlıların en az insanlar kadar yaşam hakları olduğunu belirterek, "Sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanların sorunlarına sektör olarak duyarsız kalmayarak, bu konuda hazırlanan sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek vereceğiz" dedi.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Sokak hayvanları için müzayede düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 09 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sokak hayvanları için müzayede düzenlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı