Ege Haberleri

EGE

  Sokak hayvanları için gelinliğini veren var

  Süleyman İLTER / DALYAN, (DHA)
  03 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 02 Ekim 2011 - 23:40

  MUĞLA Ortaca’ya bağlı Dalyan’da, Doğayı ve Hayvanları Koruma Değneği üyesi bir grup, sokak hayvanları için ’Getir Götür Çarşısı’ adını verdikleri etkinlik düzenledi.

  Bağışlanan eşyaları satıp sokak hayvanları yararına kullanmak için gelir elde eden derneğin başkanı Meral Metin, düzenledikleri etkinliğe ilginin yoğun olduğunu belirtti, şöyle dedi: “İnsanlar evlerinde kullanmadıkları giysi ve eşyaları karşılıksız bize getiriyor. İhtiyacı olanlar da derneğimize parça başı 2 TL bağış yaparak bunları alabiliyor. Dalyanlılar bu konuda çok duyarlı, kullanmadığı giysiyi, kolundaki saati, çocuğunun oyuncağını, hatta gelinliğini getiren bile var. Gelinliğe 50 TL fiyat verdik, bu hafta alan olmadı. Önümüzdeki hafta belki alan çıkar. Bizim asıl amacımız sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için bir miktar gelir elde etmek.”

  Tek ihtiyaçları sıcak yuva

  İZMİR’de anneleri ölünce sokakta tek başlarına kalan dört yavru köpeğe Büyükşehir sahip çıktı. Sasalı Sanayi Sitesi’nden gelen ihbar üzerine harekete geçen ekipler, üç aylık olan yavruları, Işıkkent’teki köpek bakım evine getirdi. Annelerinden ayrılmanın şokuyla zor durumda kalan sevimli köpekler, genel sağlık ve parazit kontrolden geçirildi, karınları doyuruldu. Veteriner hekim Atakan Şener, sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi, “Barınaktaki diğer köpekler gibi onları da sahiplendirip sıcak yuvaya kavuşturacağız” dedi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı