ANTALYA HABERLERİ

Sokak hayvanları için farkındalık projesi

DHA
31.03.2016 - 13:37Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi'ne (AÜ) yurtdışından öğrenim görmeye gelen Erasmus+ öğrencileri, Uluslararası İlişkiler Ofisinin desteğiyle kampüs içerisindeki sokak hayvanlarını, farkındalık yaratmak için besledi.

AÜ Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Sorumlusu Prof. Dr. Ahmet Kurunç, 'Erasmus+ Öğrenci Değişim Programı' kapsamında gelen öğrencilerin Hayvan Severler Topluluğu tarafından temin edilen mamalarla, kampüste barınan sokak hayvanlarını beslediğini söyledi. Öğrencilerin 28-30 Mart günlerinde kampüs içerisinde sokak hayvanlarına duyarlılık konusunda bilinçlendirme yaptığını ifade eden Prof. Dr. Kurunç, "Sokak hayvanları konusunda, bilgilendirme amaçlı broşür ve sosyal medya görselleri oluşturan uluslararası öğrenciler, duyarlılığı arttırarak sokak hayvanlarının da bir can taşıdığının altını çizdi. Öğrencilerimizi duyarlı davranışları için tebrik ediyorum" dedi.

Tüm insanların öğrenciler gibi aynı hassasiyeti göstermeleri gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Kurunç, "Yaptığımız şey basit bir iş gibi görünse de bir canlının hayatta kalabilmesini sağlamak çok önemli bir görev. Herkesin aynı hassasiyeti göstererek doğaya ve hayvanlara önemli katkıda bulunması gerektiğine inanıyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Sokak hayvanları için farkındalık projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sokak hayvanları için farkındalık projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı