ADANA HABERLERİ

Sokak Hayvanları Eylem Planı Toplantısı Yapıldı

IHA
15.08.2015 - 10:47Son Güncelleme :

ADANA SOKAK HAYVANLARI EYLEM PLANI ODAK GRUP SİVİL TOPLUM TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI, SİVİL TOPLUM KURULUŞU TEMSİLCİLERİ VE ÇUKUROVA BELEDİYESİ'NİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.

IHA

Adana Sokak Hayvanları Eylem Planı Odak Grup Sivil Toplum Temsilcileri Toplantısı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Çukurova Belediyesi’nin katılımı ile gerçekleşti.
Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı, Çukurova Kalkınma Ajansı, Çukurova Belediyesi, Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO), Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği’nin (DOHAYKO) yer aldığı ve destek verdiği çalışmalar ile Adana’daki sahipsiz sokak hayvanları sorununa kalıcı çözümler amaçlanıyor.
Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) yönetim kurulu üyeleri, Çukurova Belediyesi ve Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği’nin (DOHAYKO) katıldığı toplantıda pek çok başlık altında gündeme gelen Hayvan Hakları Yasası, aksayan yönler ve sistem açıkları, ilgili personelin özlük hakları, yetkilendirme ve prosedür sorunları, barınaklar ve toplama noktaları, besleme, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, kontrol ve takip, toplumun bilinçlendirilmesi, farkındalık çalışmaları, koordinasyon ve iletişim konuları masaya yatırıldı. Adana’daki sokak hayvanları sorunlarına yönelik yapılacak çalışmalar ve önümüzdeki dönem oluşturulacak projeler ile bunlar için işbirliği içerisinde çalışma konusunda ortak mutabakat sağlandı.
Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım, bilimsel çalışmalar ve araştırmalar sonrası ortaya çıkan, gerçeğe dayalı reel verilerle çözüm aranmasının çok doğru bir yaklaşım olduğunu belirterek, "‘Adana’da kurumlar ve STK’ların bu anlamda birlikte çalışmaları ve güç birliği yaratılması çok önemlidir. Ciddi bir çalışma evresindeyiz ve bu çalışmalarımız sonuçlandığında kamuoyu ile bunları paylaşacağız" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Sokak Hayvanları Eylem Planı Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sokak Hayvanları Eylem Planı Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı