KIRŞEHİR HABERLERİ

Sokak Düğünlerine SES Ayarı

IHA
31.07.2015 - 23:46Son Güncelleme :

DÜĞÜNLERDE YAŞANMASI MUHTEMEL OLUMSUZLUKLAR KARŞISINDA BAŞLATILAN "MATEME DÖNÜŞMEYEN ETKİNLİKLER" PROJESİ KAPSAMINDA POLİS, KIRŞEHİR VALİLİĞİ TARAFINDAN ALINAN KARARI DÜĞÜN SAHİPLERİNE VE DÜĞÜNLERDE YER ALAN ORKESTRA GÖREVLİLERİNE İLETTİ.

IHA

Düğünlerde yaşanması muhtemel olumsuzluklar karşısında başlatılan "Mateme Dönüşmeyen Etkinlikler" projesi kapsamında polis, Kırşehir Valiliği tarafından alınan kararı düğün sahiplerine ve düğünlerde yer alan orkestra görevlilerine iletti.
“Düğünümüzü mateme dönüştürmeyelim” başlığı ile başlatılan projede Kırşehir Emniyet Müdürlüğü görevlileri sokak düğünlerini gezerek orkestra görevlilerine yönelik uyarılarda bulundu. Düğünlere giderek Kırşehir Valiliği ve Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü adına tebrik mesajlarını ileten görevliler, mutlulukla başlayan günlerin hüzünle sonuçlanmaması için alınan kararları düğün sahiplerine ve orkestra görevlilerine tebliği etti. Emniyet görevlileri tarafından yapılan tebliğ öncesinde açıklamada bulunan ve personelini bilgilendiren Asayiş Şube Müdürü Veysel Murat Tuğrul, "Vatandaşlarımızın rahatsız olmadan sevinç dolu günlerini yaşayabilmeleri için ses yükseltici cihazların kullanımını düğünlerde tamamen men edeceğiz. Düğün evlerinde kurulan çadırların da yollara kurulumlarını bu vesile ile tamamen men etmiş olacağız" dedi.
2011 yılında alınmış olan kararın uygulanması noktasında esnek davranıldığını ifade eden Tuğrul, "Vatandaşlarımız hayatları boyunca bir kez yaptıkları bir etkinliği doya doya yaşasınlar istiyoruz. Fakat 155 ihbar hattına gelen yoğun ihbarlar, bizlere şifai olarak yapılan ihbarlar ve yazılı olarak yapılan şikayetler çerçevesinde bu noktada tolerans gösterilemez bir noktaya geldi" diye konuştu.
Polis memurlarının orkestra görevlilerine yaptıkları tebliğ şaşkınlıkla karşılanırken bazı görevliler, "Bu hafta düğünümüz var. Bu hafta çalalım sonra ne isterseniz yapın" şeklinde de yapılan tebliğe cevap verdi.
Yapılan bilgilendirmenin ardından polis memurları guruplar halinde düğünleri dolaşarak orkestra görevlileri ve düğün sahiplerini bilgilendirdi. Yapılan bilgilendirmeler, 2872 sayılı çevre kanunu gürültü yönetmeliği çerçevesinde uygulanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Sokak Düğünlerine SES Ayarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 23 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sokak Düğünlerine SES Ayarı haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ
KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:03
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı