Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Sokak çocuklarının üslubu'

  ANKA
  22 Ağustos 2006 - 12:51Son Güncelleme : 22 Ağustos 2006 - 12:58

  CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, kendisine dün "Yanlış bir seksüel tercih içindeymiş gibi konuşuyor" diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ı muhatap almadığını belirterek, "Bazıları kendi içinden geçenleri yansıtabilir. Üslubu beyan aynı ile insandır" dedi.

  Haluk Koç beraberinde Antalya milletvekilleri Tuncay Ercenk ve Feridun Baloğlu ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile arasındaki polemiğe ilişkin soruları yanıtlayan Koç, tek parti iktidarının her türlü baskısına karşı ulusal çıkarlar doğrultusunda muhalefet etmenin güçlüğüne işaret ederken, siyasi hayatında bugüne kadar hep dik durduğunu, mücadele ettiğini, onurlu kaldığını, herkesin sustuğu dönemde konuştuğunu  ve yanlışlıkların üzerine gittiğini söyledi. Bu tavrı ve konuşmaları nedeniyle hakkında bir çok dava açıldığını ancak bu davalar sonucunda tek kuruş tazminata mahkum olmadığını anlatan Koç, yaşamında edep ve haya dışına hiç bir zaman çıkmadığını söyledi. Kendisi hakkında dün "Yanlış bir seksüel tercih içindeymiş gibi konuşuyor" diyen AKP'li Fırat'ı hiç bir zaman ciddiye alıp, muhatap alacak durumda olmadığını belirten Koç, "Edebini her zaman koruyan bir siyasi partinin temsilcisi olarak bu sözlerin muhatabını önemsemiyorum" dedi. Fırat'ın açıklamalarıyla ilgili olarak "üslubu beyan aynı ile insan" diyen Koç, “sokak çocuklarının üslubuna” hiç bir zaman düşmeyeceğini vurguladı. Bir hekim olarak tıpta projeksiyon mekanizması olduğuna işaret eden Koç, "Kendi içinden geçenleri yansıtabilir bazıları" diye konuştu.

  LARA KENT PARK İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI

  Bu arada CHP, Antalya Lara Kent Park'nın tahsisiyle ilgili gelişmelerin araştırılması amacıyla bir Meclis Araştırması önergesi verdi. Lara Kent Parkı'nın tartışmalı bir biçimde, üzenine gölgeler düşmüş bir ihaleyle Başbakan Erdoğan'ı da yakını olan bir işadamına tahsis edildiğine işaret edilen önergede, sözkonusu ihale ile ilgili gelişmelerin araştırılması amacıyla bir Meclis Araştırması açılması istendi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı