‘Sokak çocukları’na el uzattı, projeyi Türkiye’de başlattı

Hürriyet Haber
16.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 15.12.2009 - 21:13

Aviva Grubu Türkiye’yi pilot bölge seçerek sokak çocukları için geliştirilen projelere destek vermeye ilk kez Türkiye’den başladı.

Aviva Sigorta Genel Müdürü Ertan Fırat, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) İstanbul Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün çalışmalarına destek vermek ve sokaktan kurtarılan çocuklara saygın bir hayat kazandırmak amacıyla başlatılan “Sokaktan Okula” Projesiyle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Çocukların sokaktan kurtulması hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkeler için önemli bir konu. İlgili kurumlarla 2 yıllık protokol imzaladık. 1 milyon sterlinlik (2.5 milyon TL) kaynağın 200 bini (yaklaşık 500 bin TL) Türkiye’ye ayrıldı. Bu projeye Sabancı çalışanları da katkı sağlamak istiyor. Aviva, Türkiye’den sonra bu projeyi İngiltere, İrlanda, İspanya, Rusya, Polonya gibi ülkelerde başlayacak.”

25 bin çocuk SHÇEK’te

İSTANBUL Sosyal Hizmetler İl Genel Müdürü Önal İnaltekin, Türkiye’de şu an 25 bin çocuk SHÇEK’in koruması altında olduğunu, 10 bininin yuva ve yurtlarda kaldığını açıkladı. İnaltekin, İstanbul’da ise 60’ı mülteci olmak üzere 300 civarında çocuğun merkezlerde kaldığını söyledi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı