Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şok! Ödüller karşılıksız çıktı

Devletten toplam 2 trilyon 143 milyar lira para ödülü almaya hak kazanan sporcular, banka şubelerinden boş dönerken, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu, ‘Biz paraları ödedik’ dedi.

Celal DEMiRBiLEK
SON GÜNCELLEME
2000 ve 2001 yıllarında kazandıkları başarılar nedeniyle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) tarafından ödül verilen sporcu, antrenör ve kulüpler, hakettikleri para ödüllerini alamadılar. Önceki gün Ankara'da düzenlenen bir törenle ödül belgelerini alan hak sahipleri, dün gittikleri banka şubelerinde şoke oldular.

HAYAL KIRIKLIĞI

Para ödüllerini alamayan sporcular, hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek, ‘‘Ödül töreninde bize 'paralarınız bankadaki hesabınıza yatırıldı' demişlerdi. Ancak bankaya sorduğumuzda böyle bir paranın yatırılmadığını öğrendik. Oysa biz, bu parayı alacağımızı hesap ederek program yapmıştık’’ diye dert yandılar.

Sporcuların ödül paralarını banka şubelerinden çekemediklerini HÜRRİYET'ten öğrenen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu, ‘‘Biz, 25 bin 609 Cumhuriyet Altını'nın karşılığı olan 2 trilyon 143 milyar lirayı hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırdık. Bizim açımızdan herşey bitti. Problem, bankadan kaynaklanıyor’’ açıklamasını yaptı.

MUTLU: PARA ÖDENDİ

Kemal Mutlu, 2002 yılına girerken sporcuların ödül alacaklarının kalmadığını da belirterek şöyle devam etti: ‘‘Bundan sonra sadece Dünya ve Olimpiyat şampiyonları için ödül töreni yapılacak. Bu sporcuların ödülleri de orada dağıtılacak. Diğer sporcular için ödül dağıtım törenleri yapılmayacak. Ödüller banka hesaplarına yatırılacak.’’

Bunları da Beğenebilirsiniz