« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şok! Fenerbahçe maçı ertelendi

Altınordu ile Fenerbahçe arasında bugün saat 18.00'de oynanması gereken Ziraat Türkiye Kupası maçı, yağmur yağışının saha zeminini bozması nedeniyle ertelendi. Karşılaşma, 18 Ocak Pazar günü oynanacak.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Ziraat Türkiye Kupası E Grubu'nda bugün saat 18.00'de İzmir Atatürk Stadı'nda oynanması gereken Altınordu-Fenerbahçe maçı yağmur yağışının saha zeminini bozması nedeniyle ertelendi.

Saat 16.00 sularında İzmir Atatürk Stadı'nın zemininde inceleme yapan Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ve Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, zeminin futbol oynamaya elverişsiz olduğunu belirterek hakem Volkan Bayarslan'dan müsabakayı tehir etmesini talep etti.

Şok Fenerbahçe maçı ertelendi

İki takımın talebinin ardından hakem Volkan Bayarslan ve ekibi sahaya çıkıp incelemede bulundu. Yaklaşık 1 saat sonra yeniden sahaya çıkan Bayarslan, topu 5 defa yere attı. 5 denemenin sadece 1'inde top sekince, maçın ertelenmesine karar verdi.

Şok Fenerbahçe maçı ertelendi

Altınordu-Fenerbahçe maçı, 18 Ocak Pazar günü oynanacak.

ERTELEME KARARINA TEKNİK DİREKTÖRLERDEN DESTEK
Karşılaşmanın ertelenmesine iki takımın teknik direktöründen de destek geldi. Erteleme kararı sonrası basın toplantısı düzenleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, "Bugün buraya futbol oynamak için geldik, ancak hava şartları ve aşırı yağış buna izin vermedi" dedi. Eski bir futbolcu ve futbol adamı olduğunu hatırlatan Kartal, "Bu sahada maç oynanmayacağına karar verdik ve hakemlerle gözlemcilerin fikrini aldık. Hakemlere futbolcu sağlığının önemli olduğunu söyledik. Hakem zemini kontrol ederek mücadeleyi ileri bir tarihe erteledi. En doğrusu da buydu" dedi.

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu ise, "Geçen hafta iki takım arasında Kadıköy'de çok güzel bir maç oynanmıştı. Bugün de aynı şekilde çekişmeli ve heyecanlı bir maç oynanmasını isterdik. Zemini bu şekilde görünce mücadelenin oynanmamasını talep ettik. Futbolcu sağlığı açısından çok doğru ve önemli bir karar verildi. Her iki takımın oyuncuları da çok ciddi şekilde adale sakatlığı yaşayabilirdi. Fenerbahçe'yle karşılaşmanın 18 Ocak Pazar günü oynanması için görüştük. Bu tarih iki takım tarafından da olumlu karşılandı. Son kararı Futbol Federasyonu verecek" diye konuştu.


PROTOKOLÜ SU BASTI
İzmir Atatürk Stadı'nın kapalı tribününde yer alan protokol tribünü ve basın tribünü yağmur nedeniyle sırılsıklam oldu. Stadın daha önce de ahşap parçalarının koparak düşmeye başlamasıyla gündeme gelen çatısındaki deliklerden sızan yağmur suları, kapalı tribünü de su altında bıraktı.


GÜVENLİKÇİLER İSYAN ETTİ
İzmir Atatürk Stadı'nın güvenlik sorumluluğunu alan SAD firması 35 lira yövmiye vermek yerine maçın iptal olduğunu gerekçe göstererek stadyumda bulunan 350 güvenlik görevlisine 5'er lira vereceklerini belirtince isyan çıktı. Güvenlikçiler haklarını istediler. Saat 12.30'da stada geldiklerini, üşüyüp ıslandıklarını belirten görevliler yine de haklarını alamadılar.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler